Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Javítani akarok!

Mit tegyek? Javítani akarok!

Figyelt kérdés

Hát sajnos félévkor lett 4db kettesem (most 7.-es vagyok)nagyon nem megy a tanulás :( viszont a tobbi 3-as 4-es 5-ös az átlagom ilyen 3, valamennyi már nem tudom de majdnem négyes ....

Nagyon szégyenlem magam.....moat elkeztem kijavítani mar szinte mindegyikből 3-asra állok kiveve a kémiát...a tanárunk olyan mint egy boszorkány ....kicsit félek is tőle..hogy tanuljak jobban ?a barátnőmnek van ilyan hogy semmit nem tanul átnézi előtte 2x 3x és egy 5-öst ír!!!miért? Nekem volt olyan hogy egy csomót tanultam de mégis csak 3-as lett...ez olyan érvénytelen....milyen tippek vannak?agykontroll segítene?egyébként nem vagyok buta mert mindig ilyen 4-es 5-ös néhány hármas tanuló voltam....de a hetedik nagyon nehez...és nem megy :( mit tegyek?


A hetem:

Hétfő:kb kb kettőre érek haza aztán 5-6-ig tánc ami igazából 4-7-ig mivel mire elkészülök és leérek és mire vissza .

Szerdán ugyan ez kb.

Kedden hazaérek kb 2-fél haromra és néha van 6-tól angolom (magán)

Csüt:egész nap szinte a suliban vagyok kb 6-ra érek haza

Péntek:vagy aznap van az angol de pénteken sose tanulok mivel másnap szombat?

Hogyan osszam be jobban az időmet ?tanulási tippeitek vannak?előre is köszi :)



2016. ápr. 14. 18:51
 1/3 anonim válasza:

Eleg suru heted van ahogy elnezem .... En sose hittem a puskakban es nem is fogok !!

1. Ezert azt tanacsolom amig elsetalsz vagy elvisznek a kulonorakra ird fel egy lapra a tanulni valod vagy ha vagy nyomtatotok nyomtasd ki es kozben is tudsz tanulni

2. Ha mondjuk kemiat vagy bioszt tanulsz en regebben ugy csinaltam hogy feliratam egy kartyara amiket tanulni kellett egyik oldalara a szot masik oldalara a jelentest es ezzel is tudsz setalni akar de ha otthon vagy akkor fel le fordithatod es igy tudogy kombinalni

3. Tegyel el minden elektronikai ezkozt amikor tanulsz es hidd el gyorsabb leszel

4. Ne azon vekengj hogy mennyi a tanulni valod ahem hogy milyen "keves " van hatra

5. Amikor elmeletet tanulsz maszkalj ossze vissz vagy setalj mert az agy az jobban dolgozik minthogy fekszel az agyban vagy ulsz!

6. Sokvizet igyal kozben

7. Hasznalj kiemeloket , kihuzokat vagy szines filctollakat en pl. Ugy csiltam hogy a sarga a kiegiszito anyag , a kek a nagyon fontos..,.

8. Ne halogasd a tanulast hanem legyel gyors!


Most ennyi jutott az eszembe ! Remelem tudtam segiteni! Jo tanulast!

2016. ápr. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 WTrawi válasza:

Nos, a hetedik tényleg nagyon nehéz, ezért nem kell szégyelleni hogy nem megy.

Egy trükk: ha tudod hogy doga lesz (ha nem, akkor is megcsinálhatod) akkor olvasd át az agyagot aznap délután, doga előtti délután és doga előtti szünetben. Kicsit megkönnyíti a dolgodat.

2016. ápr. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válszokat :) kipróbálom őket 😃😄
2016. ápr. 15. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!