OKJ Fotográfusi szak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék fotográfusi szakra jelentkezni, Budapesten melyik a jófajta suli ehhez? (ez alatt arra gondolok, hogy az iskola rendesen fel van szerelve kellékekkel, nem omlik össze, tanárok a szakmát tanítják és a sallangokat nem "gyömöszölik" belénk )


Válaszaitokat előre is köszönöm



2016. ápr. 15. 10:26
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja, és természetesen nem arra megy a suli, hogy mihamarabb "kidobálják" a diákokat, hanem tanítják is a szakmát.
2016. ápr. 15. 10:27
 2/3 anonim ***** válasza:

A fotográfia tipikusan az a sztori amit nem lehet iskolai keretek között oktatni. Tudnak neked adni egy alapot (ez kb 20%-a annak a tudásnak, rutinnak és egyéb készségeknek amikkel már meg tudsz majd élni) a többit pedig neked kell hozzátenni. Az iskola felszerelését kár is nézned, felszerelésednek neked is lennie kell, a jelenlegi OKJ tanterv pedig tele van sallangokkal.


Azt gondold végig, hogy bele tudsz-e/akarsz-e fektetni 2-3 millió forintot a felszerelésbe és tudod-e 3-4 évig minden idődet és energiádat arra fordítani, hogy fejlődj. Ha ezekre nem a válasz akkor belekezdened is felesleges, de ha igennel is válaszolsz az sem garancia arra, hogy meg is fogsz élni belőle. Meg lehet élni belőle, ez nem kérdés, én jelenleg is ebből élek, főállásban, nem is rosszul, de ez nem jelenti, hogy könnyű, vagy, hogy bárkinek menne.


Egyébként Budapesten én erről a képzésről tudok csak:

[link]

2016. ápr. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én a Budai Rajziskolát ajánlom, a párom ott tanul. Már voltam bent én is többször, nagyon jól felszerelt, gépterem apple gépekkel, megfelelő labor, különböző fényképezőgépek is vannak, ha valakinek nincsenek, illetve régebbiek is, azokat is tanuljátok, fényműterem és még sok sok más felszerelés. Igen családias a légkör ahogy észrevettem, a tanárok és a diákok teljesen baráti viszonyban vannak, tegeződik mindenki, közvetlenek. De természetesen tanulni is kell, van folyamatosan feladat amit el kell készíteni, vizsgák, dolgozatok.


Egyetlen hátrányt tudok mondani, hogy fizetős.

2016. jún. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!