Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kell változtatnom valamit?...

Kell változtatnom valamit? Tanuljak ennyit vagy ne? Milyen sorrendet állítsak fel?

Figyelt kérdés

Végzős vagyok,nem sok időm van az érettségiig,és szeretnék készülgetni,de nem tudom hogy kellene tanulnom,mennyit és milyen fontossági sorrendben.

Eddig a magyarral,törivel kevésbé foglalkoztam,mert mással kellett.A matekot tanultam eddig is,most mintha azzal lenne a legkevésbé bajom,de azt muszáj most is,mert járok különórára.Úgy terveztem hogy megcsinálok minden töri érettségit,és magyarból minden szövegértést,mert azokban kb. akármi lehet,ezért jó ha van rálátásom.Főleg hogy mostanában hiányoztam is suliból viszonylag sokat,így egyedül készülgetnék.Csak az a baj hogy az esszéket sem ártana töriől megnézni,mert az meg még kevésbé megy,csak az is nagyon sok idő.Mostanában meg néha már nincs türelmem annyira egyik tantárgyhoz sem,vagy ha van,egy idő után mégis megunom.Meg készülni szeretnék az emelt érettségimre is,akkor még az is idő.Nem nagyon tudom hogy egyeztessek össze ennyi tantárgyat,a másik bajom pedig,hogy vannak olyan dolgok,amiket magam miatt tanulnék,csak mertérdekelnek,és ha azokra nincs időm,az is rossz,mert az se valami jó ha pont arra út kevesebb idő,vagy egyáltalán semmi idő,ami érdekel.(Éppen idegen nyelvről van szó és ha sokáig nem foglalkozok vele el is felejtem.


2016. ápr. 18. 19:41
 1/1 anonim válasza:

Szóbelire tipp:

Magyarból legyenek fix tételeid, amiket tudsz és szuggeráld, hogy azt akarod húzni, de a többiből is legyél képben(vagy legye irodalomtörténeti atlaszod, mi tavaly használhattunk).

Töriből, ha van egy kis gógyid és alaptudásod, elég a magolósakat, pl Kossuth és Széchenyi megtanulni, a több benne van az atlaszban vagy térképen, vagy kronológiában, vagy a forrásban, amit hozzákapsz.

Angolból én úgy voltam vele, hogy úgy is van annyi szókincsem, ami kiszolgálja az érettségit, így is volt, abból kb csak fejben összeszedtem, melyik tételhez mi tartozik.

Informatika volt a választottam, abból az elméleti részhez hülye vagyok. Elolvastam szóbeli előtti nap a tételek nagy részét és abból gazdálkodtam(persze, nem azt húztam, de legalább ragadt át másik hasonló tételből valami).

Sok sikert neked, ha kérdésed van, írj nyugodtan üzenetet, hátha tudok segíteni :) ⬇

2016. máj. 3. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!