Hogyan kell tanulni?

Figyelt kérdés
Én olyan fajta vagyok aki az utolsó pillanatban kezd el készülni.Két hét múlva vizsgám lesz és én csak magolni tudok.De az pár napig lesz meg a fejemben.21 tételem van mindet megkell TANULNOM.de nem tudom hogyan.Valakinek ötlete?

2016. ápr. 21. 15:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Ötlet? Hogyne. Kezdj el valóban tanulni. A kezdettől, módszeresen, értőn. Ez az egyetlen lehetőég ahhoz, hogy ne csak tanulj, tudj is.
2016. ápr. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Úgy értem hogy valakinek van ötlete hogy kell tanulni?
2016. ápr. 21. 15:59
 3/4 anonim ***** válasza:

Hogy? Akarattal. Ha nem akarod megtanulni, akkor nem fogod megérteni és magolsz és rohadtul elfelejted az egészet.

Viszont, ha meg akarod érteni, mert találsz benne vmit ami érdekel, akkor menni fog. Olvass el egy részt, gondolkodj, értelmezd, aztán mondd vissza magadnak. Ha szükséges olvasd el többször is. De ne mondatról mondatra, mert akkor bemagolod.

2016. ápr. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Ne csak magolj, értsd is meg mit tanulsz! Ne csináld az, hogy órákon keresztül csak tanulsz, hanem tarts is szünetet közötte! Egyszerre csak 30-45 percet tanulj, aztán egy 10-15 perces szünetben egyél valami gyümölcsöt vagy zöldséget és mozogj is, mert akkor az agy felfrissül. Ne csak egy tantárgyat tanulj folyamatos, hanem mondjuk az egyik 30-45 percben matekozol, a másikban meg irodalmat tanulsz. Persze ez lehet máshogy is.


Írd be a google-be, hogy tanulás módszertan vagy tanulási tippek/módszerek. Sok jót kiad. Sok sikert!

2016. ápr. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!