Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Olyan, aki 21-22 évesen kezdi...

Olyan, aki 21-22 évesen kezdi a pszichológiát egyetemen tanulni, abból már nem is lehet elismert és sikeres pszichológus?

Figyelt kérdés
Nektek erről mi a véleményetek? Sok pszichológusról olvastam, és egyik életrajzában sincs csúszás. Vannak kivételek? Vagy ez tényleg olyan pálya, amit 18-19 évesen érdemes csak elkezdeni, azután már nem éri meg?
2016. jan. 19. 22:10
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem ez a 3-4 fizikai év nem jelent semmit, -de szerintem még több sem jelentene-


ha van hozzá érzéked, miért ne


Hasonló történet, amit hallottam, idősebb korú cukrász ment fizikára, végül elismert elméleti fizikus lett belőle.

2016. jan. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Morozov ***** válasza:
100%
Azért nem olvastál ilyet, mert sokkal kevesebben kezdik el 21-22 évesen az egyetemet, mint 18-19 évesen. Nem jelent semmit, hogyha később kezded, sőt, szerintem idősebben talán még felelősségteljesebben és tapasztaltabban is lehet elkezdeni a képzést, ami meg előny.
2016. jan. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Három év. Érted? Három év. Tudod mennyi a várható élettartam Magyarországon? Átlagban 75, Te meg itt HÁROM egész év csúszáson sopánkodsz.

Ez nem balett vagy szertorna. Egyik egyetemei oktatóm 27 évesen kezdte el a pszichológia szakot, persze ez már nem ma volt.

2016. jan. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszotokat, nagyon jó ezt hallani (jelen esetben látni)!


Az egyetemi oktatód egyébként pszichológiát oktatott, vagy egy másik karon volt oktató, és közben elkezdte a pszichológiát?

2016. jan. 20. 11:25
 5/8 anonim válasza:
Van, aki alapesetben is 21-22 éves korában kezdi el az egyetemet. Pl. nem évvesztes, visszafogták egy évet, és még 5 évfolyamos gimnáziumba is jár, 20 évesen érettségizik. Ez a pár év tényleg nem számít. Illetve az idősebb pszichológusokat sokan bölcsebbnek is gondolják.
2016. jan. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne? Sok olyat hallottam ,hogy vannak akik 30 év fölött tanulják... Nekem egy ismerősöm először elbégezte a tanárit, elment dolgozni, s majd később ment levelezőn pszichológiára, meló mellett... és sikeres pszichológus.
2016. jan. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Megjegyzem, én most vagyok 20 éves. Jelenleg még dolgozom, mert az élet úgy hozta, hogy muszáj... S csak egy-két év múlva engedhetem meg magamnak. Én is pszichológiára megyek, és nem vagyok ez miatt kétségbe esve. Úgy sem nézek ki 18 évesnek :D De egyébként sem jelent problémát az, ha valaki 21-22 évesen kezdi az egyetemet... Valaki még 40 évesen is tanul...

Mi még fiatalok vagyunk, előttünk az élet, szerintem nem számíz az 3-4 év csúszás...

2016. jan. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

javítom: *nem hiszik el az emberek, hogy elmúltam 18...

21-22 éves még nagyon fiatal, nyugodtan ellehet kezdeni akkor.

Egy ismerősöm orvosira szeretett volna menni 19 évesen, elsőre nem vették fel, másodszorra sem vették fel, most próbálja 3-szorra.... és már 22 éves... Szóval nem gondolom, hogy a kor problémát jelentene, addig még tapasztalatokat gyűjt az ember...

Van még olyan ismerősöm is, Ő szintén orvosira szeretne menni, elsőre nem vették fel, ő pedig addig is beiratkozott egy OKJ-s tanfolyamra, ápolóira, azt elvégzi és utána megpróbálja még egyszer... Sőt még olyanokról is hallok, akik 22 évesen, vagy később jöttek rá, hogy egyáltalán mit is akarnak.

Nem kell a kor miatt kétségbe esni! ;)

2016. jan. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!