Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Idén kezdtem a BME építészmérn...

Idén kezdtem a BME építészmérnöki karán és finoman szólva is nehezen megy, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az egész egyetemet egy nagy kínszenvedésnek érzem, nem egy tárgyat buktam eddig két félév alatt, letörték a kezdeti lelkesedét és komolyan fontolóra vettem, hogy otthagyom az egészet. Másnak is vannak ilyen jellegű nehézségei, hullámvölgyei vagy tényleg csak az első év nagyon nehéz, esetleg érdemes lenne változtatni?

2016. ápr. 21. 18:03
 1/5 anonim ***** válasza:
az építészről nem tudok nyilatkozni, én a gépésszel szoptam első félévben, de mostmár jobban megy és tetszik :)
2016. ápr. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Néhány bukott tárgy miatt ott ne hagyd, hidd el, lesz még ilyen. A BME nehéz és kész. És nem, nem lesz könnyebb, minden egyes évben azt fogod gondolni, hogy ennél már csak jobb lehet, de rá fog cáfolni az egyetem újra meg újra.

Viszont a jó hír, hogy idővel te is szép lassan hozzászoksz majd, és annak ellenére, hogy nem lesz könnyebb, jobban el fogod viselni és jobban is fogsz teljesíteni.


Mindezt én is úgy mondom, hogy én a gépészkaron végeztem (és kegyetlen rosszul sikerült az első évem), de van elég sok építész ismerősöm, és úgy tudom ott is hasonlóan megy a dolog.

2016. ápr. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
A VIK ugyanez. :) Írj privátot, ha van kedved.. :D
2016. ápr. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2016. ápr. 23. 14:47
 5/5 anonim ***** válasza:
Az építészmérnöki nehéz ez tény. Ha úgy érzed, hogy nagyon nem a te világod, akkor hagyd ott most, később sokkal nehezebb, mikor már sok energiát fektettél bele. Ha úgy érzed, hogy akkor is ez a "hivatásod", akkor folytasd a nehézségek ellenére, hiszen az eleje a legnehezebb, ha kitartó vagy, belerázódsz. De tényleg el kell döntened, hogy "csak" nehézségek akadtak, vagy inkább "nem jött be" úgy általában.
2016. ápr. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!