Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy menjek át fizikából...

Hogy menjek át fizikából (közép) érettségin? Miből, mit és hogyan tanuljak?

Figyelt kérdés
Tavaly érettségiztem,megbuktam fizikából,matekból és töriből.Eddig csak a matekra meg a törire koncentráltam,azt hittem fizikából kevesebb az anyag.Ma megpróbáltam megírni az érettségiket 3 évre visszamenőleg de nem megy.Nem tudom a fogalmakat,a mértékegységeket,a képleteket semmit!A kérdések 80 %-át nem is értem.3 hetem van tanulni.A kettes is megfelelne csak az legyen meg biztosan.Miből és hogy tanuljak?Ha valaki egy kedves magántanárt tud ajánlani akár az is jó!Minden segítség jól jönne!Ha idén is megbukok engem megölnek a szüleim.Vagy én magamat.

2016. ápr. 21. 18:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Mindenképp kell a fizika? Vagy olyan egyetemre mennél,ahova kellene? Mert ha ennyire nem megy,szerintem nem kellene erőlterni..gondolj bele,a gimis fizika semmi az egyetemi szinthez képest..azon kívül egy kettessel nem sokra mennél (pontszám miatt)..mondjuk,simán meg lehet csinálni,ha a maradék időt arra használod,hogy nagyon begyakorlod a feladatokat,képleteket( sajnos fizikánál a bemagolás nem megy,mint a mateknál, meg kell érteni)..a szóbelire meg én anno vettem tételkönyvet,neked is ajánlom.. ha azt megtanulod,az elmélettel nem lesz gond :)
2016. ápr. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez a választott tantárgyam,sajnos nem tudok rajta variálni mindenképp ez marad.Nem megyek egyetemre,okj-n vagyok,szóval nem ez kellett hanem ez van,nincs más választásom már.
2016. ápr. 21. 19:35
 3/10 anonim ***** válasza:
Minek akarsz te érettségizni? Nem minden okj-hoz kell. Tanulj szakmát, mit bolondítod magad?!
2016. ápr. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Amit csinálok okj ahhoz kell,mire végzek meg kell lennie az érettségimnek.Meg a mai világban pl. alap hogy legyen.
2016. ápr. 22. 20:51
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem igaz, hogy alap. Ez teljesen irreleváns. Ha viszont okj-hoz kell, akkor rossz szakmát választottál, mivel nagy eséllyel szükséges a matek és fizika alapszintű ismerete hozzá.
2016. ápr. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem szükséges,egyszerűen maga a kész érettségi szükséges,a választott tantárgy mindegy mi,viszont nekem már ez marad,mert tavaly ezt választottam.De nekem ez a felesleges vitatkozás marhára nem segít.
2016. ápr. 23. 19:44
 7/10 anonim ***** válasza:

Akkor viszont rossz érettségi tárgyat választottál... Válassz olyat amit szeretsz.

Hogy tavaly mit választottál az meg totál egál, idén választasz egy másikat és el van intézve.

Nem kell a fizikával kínlódni, ha úgysem számít sehova.

2016. ápr. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

De most látom, arra megy ki a kérdés, hogy miből tanulj. Tudok ajánlani néhány könyvet, én is ezekből tanultam:


Matekhoz: Obádovics J.Gyula: Matematika. Ebben minden benne van az alapoktól kezdve, sok-sok gyakorlópéldával, önálló tanulásra kiváló.


Fizikához:


Elméleti rész: Holics László: Fizika I-II. kötet.


Számoláshoz: Dér-Radnai-Soós féle példatár (I-II. kötet) Ebben fejezetenként van számpélda, a hátuljában pedig részletesen kidolgozott megoldás.


A mozaikos tankönyvek meg egy kalap szart sem érnek. Amit ide leírtam, ezek az igazi könyvek.


A történelemhez meg majd ajánl valaki más, mert abban kevésbé vagyok jártas.

2016. ápr. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Sajnos már nem választhatok mást,februárban választhattam volna,de csak plusz pénzért,ami nem volt.Köszönöm a könyv ajánlatokat.Remélem összekaparom azt a francos kettest :(
2016. ápr. 23. 20:51
 10/10 Balikusz válasza:
Bízd istenkere,ha megerdemled atsegít
2016. ápr. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!