Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért kell középiskolában...

Miért kell középiskolában másodfokú, kétismeretlenes egyenleteket tanulni?

Figyelt kérdés
Az nem válasz, mert benne van az érettségi tananyagban. Félreértés ne essék, én, amikor középiskolás voltam, nagyon élveztem ezeket megoldani, de ezen a két lehetőségen túl sok értelmét nem látom. Ha valaki nem akar se matematikus, se informatikus lenni, akkor miért van erre szüksége?
2016. ápr. 22. 20:02
 1/4 anonim ***** válasza:
69%

Ez a magyar oktatásrendszer.

Többek között a tüntetéseknek az a célja, hogy kicsit gyermekközpontúbb legyen.

Addig is; követelmény. És a követelményeknek meg kell felelni, mert humánról is lehet valaki mérnök, orvos vagy épp spec matekról lehet orvos vagy ügyvéd. És az emelt érettségi követelmény sokszor.

2016. ápr. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
40%
Jó kérdés! Én informatikus vagyok, de még sosem volt erre szükségem:) És én is élveztem őket megoldani az iskolában. De ez nemcsak a másodfokú egyenletekkel van így, hanem sokminden mással is. Alapvető dolgokat nem tanítanak meg az iskolában, de sok feleslegeset igen. Például azt, hogy hogyan kell a pénzt beosztani, hogyan kell egy háztartást vezetni, egy gyereket nevelni - erről semmi nem hangzik el az iskolában.
2016. ápr. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért, mert ettől leszel majd egyszer jó matematikus vagy informatikus, hanem ezeken az egyszerűbb példákon keresztül fejlődik leghatékonyabban az ember problémamegoldó képessége (nyilván bizonyos jellegű problémákra vonatkoztatva). A matematikának nem az az alapvető funkciója, hogy 40 évesen is álmodból felkeltve el tudd mondani a másodfokú egyenletek megoldóképletét, inkább az lenne a célja, hogy megtanítsa az embert gondolkodni, arra, hogy a problémák megoldásához nem csak egyféle úton tud eljutni, precizitásra... stb. Nyilván nem azért adnak ilyen feladatokat, mert erre bármikor szükséged lesz, hanem azért, mert ezáltal egyre összetettebb problémákkal találkozol. Ha az érettségiig csak a szorzótáblát tanulná az ember, nem fejlődne semerre sem. Az más kérdés, hogy a fent említett célokat az alapvetően tényleg túlzsúfolt kerettanterv és egy hadosztálynyi dilettáns tanár (minden tiszteletem a kivételnek) együttes kombinációja miatt csak a legritkább esetekben sikerül elérni. Ez persze csak szubjektív vélemény, könnyen lehet, hogy tévedek, és nem ez az oka, de még ez tűnik számomra a legésszerűbb magyarázatnak.
2016. ápr. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
14%
Kér dolgot tanít meg ezzel. Az egyik, amit a 3. ír, a másik pedig, hogy időnként le kell a sz....rt nyelni, ha tetszik, ha nem. Jó kis élettanulság.
2016. ápr. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!