Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szeretnék beiratkozni esti...

Szeretnék beiratkozni esti tagozatos érettségire szeptembertől, kell osztályzó vizsgát tennem?

Figyelt kérdés
Szakmunkás 3 éves duális képzésbe jártam fél éve dolgozom,hallottam arról hogy osztályzó vizsgát kell tenni amikor elkezdem az érettségit olyan tantárgyakból amit nem tanultam 2 évig.Biológia a 3 évben egyáltalán nem volt. Földrajz is csak 9.-ben.

2016. ápr. 26. 12:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha abból indulok ki, hogy ősszel egy ismerősöm sokkal hosszabb kihagyás után folytatta a tanulmányait, és a szakmunkásképzős bizonyítványa alapján simán beiratkozhatott a 10. osztályba, akkor nem kell.
2016. ápr. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ezt az iskolában kérdezd meg, ahova mennél
2016. júl. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az érettségit nem tudod elkezdeni, csak a középiskolát...

Olyan iskolát keress, ahol vállalnak ilyet, hogy szakmunkások felkészítése, mert idéntől van egy új szabály, ami direkt a szakmunkásoknak kedvez, az ún. 4 tárgyas érettségi. Ötödiknek beszámítják a szakmunkásvizsgát. Nyilván lesz olyan iskola, ami erre épít. Különbözeti vizsgát akkor kell tenni, ha olyan tárgy tanulásába akarsz bekapcsolódni, amit eddig nem tanultál. Nem nagyon lehet általános választ adni, az iskolában kell megbeszélni.

2016. júl. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!