Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csak szerintem egy nagy nulla...

Csak szerintem egy nagy nulla a középfokú nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy sokszor mondták már nekem, hogy miért nem szerzek egy középfokú nyelvvizsgát, ha nem értek valamit, például filmek vagy zenék esetén.

Most már van, de egy átlagos zenét többször meg kell hallgatnom, ahogy egy filmet se tudok úgy végignézni, hogy ne kellene fejben kitöltenem, hogy na mit is mondhatott.

Vagy beleszaladok egy olyan szerkezetbe, amit csak az ért, aki mondjuk kint él, mert ilyet még a felsőfokú esetén se kérnek számon.

Persze jó sok gyakorlással meg utánajárással megoldható, de akkor már messze nem középfokon leszek.



2016. ápr. 27. 19:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem érted, mit jelent a középfokú nyelvtudás. Ez annyit jelent, hogy a hétköznapokban elboldogulsz vele, nem azt, hogy mindent megértesz vele, akadémiai székfoglaló beszédet tarthatsz vele. És ha a nulla, akkor mit mondjon az a sok nyelvtanuló, aki csak álmodhat róla?
2016. ápr. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%
Tényleg egy nagy nulla. A nyelvet eléggé hiányosan és hibásan tudók, akik egy sima középiskolában nem is ötösök, is megkapják a vizsgabizonyítványt 60%-ra.
2016. ápr. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom, úgy gondolom kicsit túl van sztárolva.

Az pedig, hogy másoknak álom...nem nehéz, inkább arról van szó, hogy sok gyakorlást követel meg, ami meg ellenőrzést igényel és sokaknak nincs pénzük arra, hogy nyelvtanárhoz menjenek.

Én is úgy spórolgattam össze.

Legalább egy 20 órát érdemes venni.

2016. ápr. 27. 20:12
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nincs túlsztárolva. Éppen azért követelmény sok helyen, mert alapnak veszik, nem valami különösen nagy teljesítménynek, ennek ellenére mégis sokaknak gondot okoz.
2016. ápr. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

Olyan szempontból nem nulla, nekem már kötelező, ha egyetemre szeretnék majd menni. Valamint úgy halottam, munkahelyeken is van, hogy kérnek papírt róla/rendőrségen például több fizut kapsz érte, még alapfokért is.

És igen, attól, hogy van valakinek középfokúja, még nem tud mindent megérteni, ahhoz több gyakorlás kell. Bár ez a filmes dolog olyan, hogy én is B2 szinten vagyok, és a beszédet filmekben megértem. (Nyilván vannak ismeretlen szavak, főleg, ha pl. orvosok beszélgetnek, de ebből tudok tanulni.) Ez nem a szintedtől függ.

2016. ápr. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a középsulis oktatás nulla sok helyen.
2016. ápr. 27. 20:22
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem semmit nem ér, felesleges papír!! Sajnos egyáltalán nem tükrözi a nyelvtudást. Én simán leraktam a B2- őt, és háát..írásban még talán elboldogulok az angollal, de ha összefutok egy külföldivel, csak hebegek-habogok. Úgyhogy a nyelvvizsga papír megléte mellett is foglalkozni kell a nyelvvel rendszeresen! A papír nem számít, csak a valódi tudás.
2016. jún. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Szerintem semmit nem ér, felesleges papír!! "


- Szóval már nem is jár érte toöbbletpont felvételin?

2016. jún. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Na jó, a többletpontok miatt valóban van értelme. De nem feltétlenül jelent valódi nyelvtudást is.
2016. jún. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!