Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Úgy meg lehet írni egy emelt...

Úgy meg lehet írni egy emelt magyar érettségit, hogy csak átnéztem néhány középiskolai irodalom könyvet?

Figyelt kérdés
Szerintetek menni fog?A középszintű magyar írásbelin csak 5 hibapontom volt.és arra sem készültem sokat.

2016. ápr. 30. 17:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Megírni persze, hogy meglehet. A kérdés a végeredmény. De simán lehet sikeres.
2016. ápr. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
oké,köszi :))
2016. ápr. 30. 18:11
 3/15 anonim ***** válasza:
Persze
2016. máj. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Sokkal átfogóbb tudást követel meg, egy középszintű semmi hozzá képest. Olvasottnak kell lenni, ismerni a verseket, a költőket, írókat, a korstílusokat, az irodalmi irányzatokat, vágni kell a nyelvtani kérdéseket, tudni kell a verstant gyakorlatban is alkalmazni. Szóval valóban nagy irodalmi, nyelvi tájékozottságot igényel. De egy kalappal!
2016. máj. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
100%

Én is holnap írok emeltet magyarból... :D Szerintem eléggé átfoghatatlan, hogy mi mindent kell tudni magyarból, hogy sikeresen legyen. Őszintén szólva: mindent. Csak abból kiindulva, hogy megnéztem sok feladatsort, és konkrétan volt olyan is, amiben az egyik kérdés az volt, hogy xy művét ki fordította... Meg egy négy soros versről írj két oldalnyi értelmező esszét...

De az emelt minden tantárgyból nehéz. Ezért is nehéz rá készülni.

Én félek is tőle... :(

2016. máj. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Naa kinek hogy sikerült? :)
2016. máj. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:

szerintem a szövegalkotás elég köcsög volt.. hirtelen össze se tudtam szedni a gondolataimat és emg is ijedtem, a végén siettem már.

én nagyon szeretem Bánk bánt, így az könnynű volt :D kíváncsi vagyok a megoldásokra

2016. máj. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Hat szerintem rajtad kívül mindenki rühelli a bánk bánt es ém ezekután csak még jobban fogom utálni.Nagyon köcsög volt a műveltségi,hogy csak a Bánk bánra hegyezték ki.Szerintem meg pont a szövegalkotás része volt könnyebb
2016. máj. 3. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
24%

én remélem, hogy Katona József a pokol legmélyebb bugyrában szenvedi él az összes szörnyűséget egyszerre, amit csak el lehet szenvedni.

Kb majdnem sírtam, mikor megláttam, hogy Bánk bán.

2016. máj. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

de jó,én is utáltam,hogy az volt benne,meg hogy csak az volt...az tényleg bunkóság volt tőlük...a szövegalkotásos rész nem volt azért könnyű,de meg tudtam oldani

kösz hogy írtatok :D

2016. máj. 16. 00:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!