Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kinek hogy sikerült a mai...

Kinek hogy sikerült a mai magyar középszintű érettségi? Volt aki az érvelést választotta?

Figyelt kérdés
2016. máj. 2. 15:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Szövegértés szerintem jól :) Érvelést választottam, de utólag már kicsit megbántam. De nagyon az érvelésre készültem, végül is 3.5 oldalt összehoztam, de szerintem nem volt korrekt a téma. Miért fontosak a kérdések... elég elvont. Egy család, karrier sokkal jobb lett volna.
2016. máj. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen èn i megbàntam utólag, èn sem nagyon kèszültem a novella elemzèsre, pedig idèn az volt könnyebb.
2016. máj. 2. 16:08
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is az érvelést választottam. 3.5 oldal volt a minimális? Nekem csak 3 valamennyi jött össze, de még így is akadt némi kivetnivalóm.

Különben aggódom, hogy az értelmezést annyira elrontottam (bár próbáltam odafigyelni, és mindegyikre válaszoltam az elsőn kívül), hogy megbukok. Szerintetek mennyi az esély a megbukásra? Így visszagondolva ügyesen oldottam, de lehet nem voltam pontos.

2016. máj. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hat a fele csak jo lesz nyugi csak nem buksz meg:)
2016. máj. 2. 17:45
 5/6 anonim ***** válasza:

A szövegértés egész jól ment. A nem hivatalos megoldások alapján 30 pont megvan.


Én novelláztam, érvelésbe nem mertem belevágni a kért irodalmi hivatkozások miatt. Amúgy sincs nagy irodalmi hátterem ebbe a témába pedig egy műre nem tudtam volna hivatkozni nem hogy háromra... :)

2016. máj. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az összehasonlító elemzést meg sem említi senki? :D Én azt választottam, mert egyrészt jól megy, másrészt rég ismerem és szeretem azt az Illyés-verset.

Az érveléshez szerintem elég kézenfekvő irodalmi példa volt Az ember tragédiája, nálunk sokan hivatkoztak rá, illetve Faust, Csongor és Tünde, meg a többi "mi az élet értelme?" típusú mű.

2016. máj. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!