Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha most egyetemen nappali...

Ha most egyetemen nappali tagozaton vagyok (első éves), azt szeptembertől lehet módosítani levelezőre? Illetve szerintetek nagyon elítélendő, hogyha valaki 22-23 évesen kezd el egy másik egyetemet?

Figyelt kérdés

Jelenleg FOKSZon vagyok (21 éves vagyok), előtte OKJ-m volt. Megbántam mindegyiket, és nem is voltam túl motivált. Viszont Fokszon csak annyit akarok a következő 1 évből csinálni, amiket majd belehet számítani az egyetemi képzésbe. Szeptembertől dolgozni szeretnék 1 évet, utána szeretnék 23 évesen elmenni egy másik egyetemre. Szerintetek nagyon elcsesztem a fiatalságomat, és az életemet? Annyira elmaradottnak és szerencsétlennek érzem magamat a korosztályomhoz képest :(

Sajnos 16-20 éves korom között mély, szorongásos depresszióm volt, és annyi erőm nem volt hogy az ágyból kiszáljak. A családom nem vitt pszichológushoz, azt hitték hogy csak lusta vagyok. Most kezdtem el decembertől pszichológushoz járni, de évek mire teljesen helyre jövök, illetve azt érzem hogy most kezdem kiélni a 17-18-19 éves létemet.... Sajnos ezért húzodtak el ennyire a dolgok..

Amúgy pénzügyi-jogi területen képzelem el a jövőmet nyelvekkel kiegészítve



2016. máj. 2. 21:19
 1/5 anonim ***** válasza:

van 50 éves szaktársam is.. Ne aggódj :)

A nappaliról levelezőre átiratkozásról pedig a TO-n érdeklődj. Nem vagy elmaradott. Egyik barátnöm, akivel egy szakra járok, pont msot csinált emelt érettségit, hogy bejusson az általa imádott szakjára :)

Nagyon kevés ember van úgy, hogy tudja mit akar 18 évesen. Én sem érzem, hogy azt fogom csinálni, amiről nyáron papírt kapok.

Úgyhogy csak fel a fejjel és nyugi! :) Nem vagy semmivel elkésve.

2016. máj. 3. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ami azt jelenti hogy... ha minden jól megy, akkor 30 éves korodra már lesz diplomád ÉS már szakmai gyakorlatot is bőven szerezhettél. Az teljesen korrekt és szükség lesz rád a munkaerőpiacon, ha tisztességesen elvégzed az egyetemet és hajlandó vagy dolgozni. Emiatt semmiképpen nem lehet téged elkésettnek nevezni.
2016. máj. 3. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Vedd ám figyelembe, hogy éveken keresztül beteg voltál. Amiatt nem szólhat senki egy rossz szót se, ha valakinek hosszan tartó betegség miatt csúsznak meg a dolgai.
2016. jún. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sokan az orvosit kezdik ennyi idősen. No para :)
2018. aug. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi lett azóta veled? Remélem jóra fordult minden.
2023. jún. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!