Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ki mennyire volt felkészülve...

Ki mennyire volt felkészülve az alapszakos záróvizsgájára és hogy sikerült?

Figyelt kérdés
Hány tétel volt és abból hányat tudtál? Mennyire alaposan tanultad meg?

2016. máj. 4. 14:10
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
20 tétel volt (kb). Mindegyikről tudtam volna értelmesen beszélni vagy 10-15 percet. De kb 3 perc után leállítottak, megköszönték és bevésték az ötöst
2016. máj. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
26%
Huszonvalahány tétel volt, talan 4-et nem nagyon tudtam, de hálistennek nem olyat húztam. Felkészülés és felelés közben összesen 3x mentem ki hányni, végig kicsit kába voltam, nem jutottak eszembe szavak. (A vizsgaidőszakok végére meg szoktam betegedni.) Végül hármast kaptam.
2016. máj. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

kb 50 tétel volt.

Mindet megtanultam, kidolgoztam.

Elkezdtem mondani, mondtam vagy 10-15 percig, a végére értem, majd közölték velem, hogy ez a tétel nem erről szól.

Bár elmondták, hogy miről szól, de teljesen lefagytam, és csak dadogtam ott nekik. Aztán hozzám vágtak egy négyest, és elküldtek a pics*ba.

Hát nem volt egy felüdülés, hogy őszinte legyek. Elég rosszul esett, hogy annyi évig kiválóan teljesítettem aztán a végére betesznek egy több értelmű tétel címet, és én pedig nézek ki a fejemből.

2016. máj. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 120 tétel, de lehet, kicsit több. Heteken keresztül tanultam, de mire odaértem, a felére sem emlékeztem már, és emellett még a szakdolgozatot is meg kellett védenünk.

Szerencsére olyat húztam, amit tudtam, összességében 4-es lett (több tantárgyból tevődött össze).


Nehezítette még, hogy alapvetően nem kellett előtte túl sok elméletet tanulnunk (mérnökinfó), jórészt csak megértettük és alkalmaztuk az adott feladatot/problémát. Emiatt nagyon nehezen vette be a fejem azt a sok felesleges rizsát. Egyszerűen nem voltam hozzászokva, na meg ott volt az izgulás is. Ha számszerűsítenem kell, a 120-ból kb. 50-60-ról tudtam volna gond nélkül sokat szövegelni.

2016. máj. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

21 tétel, abból talán 5-6-ot tudtam igazán, 2-3-at egyáltalán nem (nem volt hozzá jó forrás), a többit pedig úgy-ahogy tudtam. Némelyik témáról csak pár percet lehetett beszélni, de voltak hosszabbak is, amikről negyed órán át lehetett volna. Két héten át készültem, sajna két napnál régebbi ismeret nemigen ragadt meg a fejemben, úgyhogy folyton újra kellett olvasnom a dolgokat.


Viszont szerencsére az oktatók gyorsan le akarták zavarni a dolgot, és a tételek megkapása utáni felkészülési idő alatt engedték a könyvek átolvasását, szóval rendben ment. Sajnáltam, hogy nem olyan témát húztam, ami nagyon ment volna, de legalább nem is olyat húztam, amiről semmit nem tudtam volna mondani.

2016. máj. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!