Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Kyokushin karate gyakorlók...

Kyokushin karate gyakorlók ellen mi az, ami beválik küzdelemben, amire ők nincsenek annyira felkészülve (általánosságban)? Mi a kyokushin kumite gyengéje szerintetek?

Figyelt kérdés
Karate szabályok szerinti küzdelemben értem, mert más szabályok szerint tudom, hogy főleg a fejütésre nincsenek felkészülve. De a saját szabályrendszerükben?

2015. nov. 25. 21:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%
Ők kézzel gyengék. Vagyis nem gyengék, de inkább ott akard őket megfogni, mint rúgó távolságban, mert ott nagyon veszélyesek. De kézharc az annyira nem megy nekik, a belharc meg pláne nem. Sokan mondták, hogy eléggé robot stílus, amivel nincs is baj nagy távolságban, de kézharcban, illetve belharcban nagyon nagy hátrány. Szóval ez például egy gyengéjük.
2015. nov. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A lábuk pont a gyengéjük, nah de nem hagyományos értelemben. Rengeteget rúgnak, állandóan készülnek a rúgásra épp ezért a súlypontjuk mindig az egyik lábukon van. Lábsöprés. Rúgd ki a kyos támaszkodó lábát és védd a fejed. És nyertél.
2015. nov. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! :)
2015. nov. 26. 00:55
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen kyo?


Keress rá a youtubon kyos küzdelmekre, látni fogod, elég sok a test ko ütéssel és rúgással. Ám mivel elég sok ütést kapnak testre, ezért bírják a fájdalmat, és ezért bírják a combosokat is.

Miért kérdeztem milyen kyo? Shinkyokushinnál egymásnak ugranak, percekig tudják egymást ütni rúgni kifáradás nélkül. Nálam bevált shinesek elleni , szigorúan nem verseny küzdelem!!!, megtöröm a lendületüket. Belemennek az adok kapokba, de ha hirtelen ki van táncolva előlük, megtörik a lendületük. Ez nem csak sokkal fárasztóbb mint a folyamatos ütés rúgás, hanem nem tudják hirtelen, mit csináljanak. Plusz küzdelemben nem sok technikát alkalmaznak. Ugyan nagy divat most a kaiten mawashi, de erre fel lehet készülni. Használj több techinát, és a fent leirt ashi barai is mehet, de ne a támaszkodó lábra, hanem a másikra, azt is keresztbe.

Minden kyos versenyzőnek van egy adott küzdelmi stilusa. Ki kell tapasztalni, mi a gyengéje miben erős. Nagydarabok biztos combosokkal jönnek, olyan Rózsa Gábor féle emberek inkáb a technikával és gyorsasággal.


Kyokushin szabályok szerinti küzdelmet írtál.

2015. nov. 26. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Azt mondtam rúgja ki a támaszkodó lábát, hogy földre kerüljön az ellenfél. Egy lábsöprést nyilván nem a combnál kell végrehajtani.
2015. nov. 26. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
4-esnek még igaza is van. Nem feltétlen szükséges földrevinni, elég az egyensúlyából kibillenteni, egyből utána egy érvényes technika és ott a wazari. Két wazari egy ippon. Nyert meccs.
2015. nov. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
4-es, nem shin, de elég küzdelemcentrikus kyokushinra gondoltam, ahol hasonló az elvükmint amit te írtál, és nem nagyon hatnak rájuk valóban a testre bevitt ütések, rúgások...fejre meg ugye nem lehet ütni. Próbálkoztam a ritmusváltással, akkor megállnak egy pillanatra, de aztán újra jönnek, tehát a végén én se tudok velük mit kezdeni...ők se ütnek le, de én se őket.
2015. nov. 26. 10:55
 8/14 A kérdező kommentje:
3-as, és ha lábsöprés helyett a rúgásuk indításának pillanatában egyensúlykibillentő rúgást csinálok? Pl. yoko geri csípőre. Amúgy tetszik az ötleted !
2015. nov. 26. 10:56
 9/14 aikiboxer ***** válasza:
66%
Bocs ha kiábrándító leszek, de a kyósok ellen a saját szabályrendszerükben a kyo a legjobb, mivel ebben a szabályrendszerben ez a legjobb. Erre edzenek, erre készülnek, és úgyamúgy qva kemények. Lehet mindenféle okosságot mondani, de a helyzet az, hogy egy jó kyós maximálisan ki tudja használni a stílusa előnyeit hazai pályán. Ez van.
2015. nov. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért írtam a lábsöprést, mert ez benne van a kyo szabályrendszerben de nem igazán használják, 2 fejrúgással több pontot szereznek és nekik ez jobban számít.
2015. nov. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!