Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Akik újraérettségiznek azoktól...

Akik újraérettségiznek azoktól más tételeket kérdeznek? Bővebben lenn, segítseteeeek!

Figyelt kérdés
újraérettségiztem tegnap történelemből, és nem a régi gimimben, hanem beosztottak egy másikba. Ugye minden tanárnak megvan egy tételsor amit kérdeznek a diákjaiktól, de akik újraérettségiznek, azoktól is ezeket a tételeket kérdezik?vagy azt központilag döntik el hogy nekünk mik lesznek a tételek?

2016. máj. 5. 09:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a konkrét tételmegfogalmazások nem kötöttek, és rengeteg kombinációs lehetőség létezik, igen, valószínűleg nem lesz ugyanaz. (De nyilván sok lesz a tartalmi átfedés)
2016. máj. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

középszintű? az nem ugyanaz mindenhol, így valószínűleg lesznek más tételek is (de a nagyja azért biztos hasonló)

el tudod kérni a tételsort valakitől?

2016. máj. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Most épp próbálom elkérni valakitől..XD megpróbáltam egy tanártól és lecseszett hogy mit képzelek... nem hiszem el, hogy a saját diákjainak nem adta oda a tételeket...... valószínűleg csak nekem nem akarta
2016. máj. 5. 10:38
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Te nem vagy normális! :P

A tanárnak TILOS kiadnia a tételeket! Ezt mégis hogy képzelted? (Az más, hogy mondjuk a saját diákjainak mondjuk "gyakorlásképpen" megadhat tételcímeket vagy valami, persze nem "hivatalosan", de kiadni feketén-fehéren nem adhatja ki.)

Nekünk anno az egyik tanár minden tételhez adott 3-3 címet, hogy "nagy valószínűséggel a 3-ból az egyik nagyon hasonlít majd a véglegeshez". De tételcímeket senkitől sem kaptunk.

2016. máj. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
szerintem meg válogasd meg a szavaidat, tanár vagy vagy honnan szülöd ezeket? 1. nekem a tanárom szóról szóra megmondta gimiben a tételeket. 2. most magántanárom mondta hogy kérjem el nyugodtan ebben a gimiben, ha jóindulatúak akkor elmondják. úgyhogy sürgősen vegyél vissza
2016. máj. 5. 10:53
 6/16 anonim ***** válasza:
90%
"Ha jóindulatúak, akkor elmondják.". Ne vegyen vissza a hozzászóló, ő ugyanis tudja a jogszabályt. A tételek (a magyar kivételével) NEM HOZHATÓK NYILVÁNOSSÁGRA, csak a témakörök. Azok viszont központiak, és fennvannak az oktatas.hu érettségis részén.
2016. máj. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok tanár, csak veled ellentétben én informált vagyok, annak ellenére, hogy én már elé régen leérettségiztem.
2016. máj. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

A tanár nem adhatja ki a tételeket.

Egy érettségi vizsgabizottságban mindenki számára ugyanazok a tételek. Ha bekevertek a most érettségizők közé (ami valószínű), akkor ugyanazt kapod, mint ők. A témakörök nyilvánosak.

2016. máj. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
50%
NEM központiak a témakörök, a tanár adja ki őket. Talán a követelményekkel keverd, az központi.
2016. máj. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
Akkor ez mi? :( 9. oldal [link]
2016. máj. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!