Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jelenleg érettségizem, és...

Jelenleg érettségizem, és hamarosan döntenem kell! informatikai rendszergazda vagy gépgyártástechnológiai technikus és minőségellenőrnek tanuljak tovább?

Figyelt kérdés

sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy manapság és a jövőbe tekintőleg melyik szakmával lehet, leginkább kedvezően elhelyezkedni? Mind két rész közel állna hozzám, egyik részt sem utasítom el. Viszont az óra ketyeg, és egyre kevesebb időm marad választani. Egy gépgyártás technológiával foglalkozó suliban végeztem el a 4 éves érettségit ált. suli után és lenne egy olyan lehetőségem.Maradhatok érettségi után valamely szakmára. Az informatikai vonalon 1 évet kellene maradnom, viszont a gépésztechnikus 2 éves. Ismertek vagy esetleg, ha ne tán te.. kedves olvasó, ha ezzel foglalkozol. Mennyire könnyű ezzel az elhelyezkedés és mennyi fizetésre számolhatok.Nem találtam ilyen jellegű kérdést sajnos az oldalon. Válaszaitokat Előre is köszönöm! 19/F



2016. máj. 5. 14:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Mind a kettőhöz volt némi szerencsém. Gépgyártás t. hoz annyira nem, viszont CAD CAM informatikus képzettségem van, amiben 1 év gépészet van.


Na most alapjában egyik se egy komoly szakma, viszont mind a kettőből lehet komoly.


Ott a gépgyártó t. pl itt ahol én lakok kisvárosban olyan nettó 100 000 ret megkerestek ismerőseim. Szerintem ez marha kevés szóval gépész mérnöknnek érdemes tovább tanulni ezután.


A rendszergazda. Na az megint egy olyan dolog, hogy magában nem sokat ér. A rendszergazda egy univerzális dolog, gépeket karbantart, hálózatot üzemeltet, szóval amolyan informatikai mindenes. Szinte minden irodában, kormányhivatalban, iskolában, nagyobb cégnél kell rendszergzada. De épp ezért mert mindenes, igazából egyik területen se lesz profi.


Én pl tovább képeztem magam, csakis a hálózati téren, semmi más nem érdekelt, CISCO nevű világ legnagyobb hálózati cégének hivatalos vizsgáit tettem le, ezzel nemzetközileg elismert papírt kaptam, és így kiemelkedve rendszergazda szintről, rögtön kb 2x akkora fizetéssel indulok. Csak úgy hozzávetőlegesen bruttó 300+ től kezdődik a kezdőfizu ilyesmi téren.


Informatikusból borzasztó nagy hiány van 22 000!!! betöltetlen informatikai állás van. De egy mezei rendszergazda nem feltétlen illik ide, nagyon hasznos és jó, de tényleg manapság olyan informatikus kell aki egy feladatkörre specializálódott, mert szép és jó egy rendszergazda, de egy szolgáltatónál nem lesz szükség számítógépek buherálására, hanem mondjuk durva szerveres tapasztalat kell, vagy durva hálózati tudás. Vagy épp programozás.


Szóval úgy magában a rendszergazda is szó szó gépész technikus szintű, el lehet vele lenni, nem minimálbéres és keresett, de mind a kettőben specializálódnod kell. A gépészetnél úgy vélem mindenképp kell diploma, míg az informatika annyira hiányszakma, hogy mára már egyre kevesebb cég nézi a papírod inkább rögtön a tudásodat, ezért ha otthon kiképzed magad akkor azzal is lehet sikeres. Én is otthon tanultam, keményen több száz órákat meg is hozta a gyümölcsét.

2016. máj. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod kedves válaszoló! De a Gépgyártástechnológiai technikus és minőségellenőr mellett döntöttem. Bár,ha valaki ezzel kapcsolatosan dolgozik vagy ugyanezt a szakmát végezte szívesen elolvasnék még pár tapasztalatot!
2016. jún. 20. 11:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!