Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék a leghatékonyabb...

Hogyan tudnék a leghatékonyabban készülni az érettségire?

Figyelt kérdés
Két év múlva érettségizek és érdekelne,hogy kezdhetném el a felkészülést rá főként magyarból és töriből. Érdemes már most nekiállni mondjuk kijegyzetelgetni a tankönyveket és azt tanulni,vagy úgymond "felesleges" ilyesmire időt szánni? Valamint ha csak középszinten mennék mindkettőből érdemes lenne ekkora energiát rájuk fordítani? (Mert emeltet másból tervezek,csak ezektől félek a legjobban az érettségi tárgyak közül) köszönöm előre is a válaszokat!

2016. máj. 5. 19:49
 1/5 anonim ***** válasza:
akkor felesleges.. elég most odafigyelni órán illetve az uccsó évben a tételeket tanulni
2016. máj. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Középszintre bőven elég, ha egy héttel előtte kezdesz el készülni:))


Na jó, ez túlzás - bár ahogy elnézem a mostani feladatsorokat, a magyarnál nem nagyon.

Én biztos nem kezdenék el rá készülni az utolsó év előtt. Valószínűleg a tanáraid az órák keretében és házifeladatok formájában úgyis beiktatják a szükséges ismétlést, és ha igen, az bőven elég lesz. Ha meg nem, ráérsz az utolsó félévben átnézni a tételeket. Korábban felesleges, mert ezek nem gyakorlati tárgyak (mint pl. a matek, ahol a számolásban szerezhetsz rutint), és hónapok távlatából úgyis elfelejted az adatokat.


Én (hagyományos rendszerben) az órai / házifeladatos ismétléseken kívül semmit nem tanultam magyarra, mégis kitűnő lettem - töriből központit írtam, szóval az más tészta volt.

2016. máj. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 meszike91 ***** válasza:

Felesleges. Figyelj az órán és írj mindig házit! Csak a tételeket kell majd megtanulni.


Amúgy az írásbeli rész nagyon könnyű.

2016. máj. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi! :) egy kicsit megnyugodtam akkor,mert eléggé reál beállítottságú vagyok és tartok tőlük..
2016. máj. 6. 15:05
 5/5 anonim ***** válasza:

A töri kicsit sajnos nehezedni fog, de szerintem még felesleges ennyire elkezdened (már ha nem állsz bukásra vayg kettesre és ötöst szeretnél), szerintem is ráér még. Én az utolsó évem előtti nyáron kezdtem el felkészülni és jó is lett a végén. Magyarból pedig csatlakoznék ahhoz amit fenntebb írtak, hogy kb. a tanároddal mindent megtanulsz (és amugy sem tudsz ra

tanulni, mert kb. csak a szobelire kell)

2016. máj. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!