Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valóban kell egy felsőfokú...

Valóban kell egy felsőfokú diploma ahhoz, hogy magyartanár legyek?

Figyelt kérdés
Ezt hallottam, de nem találtam sehol sem dokumentumot róla, állítólag felsőfokú nyelvvizsga nélkül nem adják ki a diplomát...

2016. máj. 5. 20:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen.
2016. máj. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Most diploma vagy nyelvvizsga?
2016. máj. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Elnézést, nyelvvizsga*
2016. máj. 5. 20:53
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez nem egészen pontos így, a magyar nyelv és irodalom mesterszaknál olyat találtam az idevágó rendeletben (15/2006 OM), hogy "A mesterfokozat megszerzéséhez legalább egy idegen nyelvből államilag elismert, felsőfokú (C1) komplex típusú nyelvvizsga vagy egy, az alapfokozat megszerzéséhez szükséges nyelvtől eltérő további idegen nyelvből államilag elismert, középfokú (B2) komplex típusú nyelvvizsga vagy ezekkel egyenértékű érettségi bizonyítvány vagy oklevél szükséges." Szóval vagy két közép vagy egy felső.
2016. máj. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, hiszen aki csak 1 nyelvet ismer, az egyet sem ismer.


Nyelvet (akár anyanyelvet) tanítani csak az tud, aki legalább 1 idegen nyelvet megtanult már életében és így átlátja annak szerkezetét, nehézségeit, van összehasonlítási alapja.

2016. máj. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!