Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Idei 2016 angol középszintűben...

Idei 2016 angol középszintűben nyelvhelyesség Task 2 elso szo miert az ami?

Figyelt kérdés
Csomo helyen tanárok által megcsinált YouTube-on es edulineon is pl. Responsibility volt viszont a hivatalos szerinted responsibilities. Miert nem fogadjak el a többes számot is ? Valaki van ilyen helyzetben meg?

#érettségi #angol #megoldás #2016 #angol erettsegi 2016 #nyelvhelyeseg
2016. máj. 6. 19:09
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Mert egy egeszsegugyi dolgozonak nem csak egy felelossege van
2016. máj. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
40%
szerintem erre lehet kérvényt írni, valószínűleg módosítható és elfogadható lesz a végén. Amúgy én responsibilitiest írtam, mert ugye több felelőssége van, meg jobban is hangzott, de nyelvtanilag és logikailag is lehet helyes a responsibility, szóval szerintem végül el fogják fogadni.
2016. máj. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
Én is responsibility-t írtam, és még elég sokan. Remélem elfogadják majd, mondjuk sokat nem változtat, így is 93% körül lesz, de azért jó lenne... :D
2016. máj. 7. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert ebben a helyzetben a responsibility megszámlálható, és akkor a határozatlan névelő elengedhetetlen lenne. Amúgy ez egy szemét item, amibe szerintem 90% bele fog bukni.
2016. máj. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igazatok van csak idegesito hogy miert nem fogadjak el mindkettőt. Nem jobb jegy múlna ezen csak átlag miatt jobb lenne es nem tartom fairnek. Oktatási hivatalnak ezt lehet valahogy jelezni? Meg mi a véleményetek az idei erettsegirol, hol lett hibátok?
2016. máj. 7. 15:01
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A tanárossal kell beszélni vele kell írni reklamálós dolgot, meg ő megmondja hogy szerinte van e alapja. Amúgy kérdésedre válaszolva 1 dolgot rontottam el a listeningben, elkalandoztam és csak a kezdőbetűre emlékeztem..aztán nem jött össze a tipp:D A writingot nem tudom, de amúgy ez az egy hibám van.
2016. máj. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
*tanároddal
2016. máj. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem azért responsibilities, mert több felelőssége van, ugyanis ha végiggondolod, akkor rájössz, hogy az "important responsibilities" teljesen értelmetlen lenne, ha a responsibilities azt jelentené ebben az esetben, hogy felelősség (magyarul sem mondasz olyat, hogy fontos felelősségek).


A responsibility szónak van egy másik jelentése is, nevezetesen az, hogy feladat, és ha ebben a jelentésben használod, akkor máris értelmes lesz a szöveg (fontos feladatok). A többes szám pedig azért kell, mert nincs előtte egyes számra utaló névelő.

2016. máj. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!