Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyiket erdemesebb elkezdeni?...

Melyiket erdemesebb elkezdeni? Egy tanfolyamot vagy egy kozepiskolat?

Figyelt kérdés
2016. máj. 7. 00:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Középiskola vagy tanfolyam? S azt, hogy szeretnéd megvalósítani? Vagy pontosan miről is lenne szó?
2016. máj. 7. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Meg nincs keso vissza menni az iskolapadba :D kineztem 1iskolas s ott 1szakmat.szepeszeti azaz fodrasz, de erettsegiig manikurt tanulnek.

Ez mind szep es jo.csak 5-6ev.en meg 18evesen kezdenem ezt a sulit..es hat ja.eleg sokara vegeznek.mire mas mar csaladot alapit.persze 26evesen szeretnek gyereket de ez reszlet kerdese :D

Tanfolyam rovidebb.bar ott komoy szakmat ki se neztem.

Maganyos vagyok tehat kozep iskola lehet jobb lenne baratkozas celjabol.bar 14evesek koze bekerulni 18evesen ciki.es en se ereznem jol magam mert tul ,,gyerekesnek" talalnam a tarsasagot.

Fogalmam sincs mit csinaljak.

Valami vegzetteg is kene.meg baratok is.

Nem hallottam meg arrol hogy tanfolyamokon szulettek volna nagy baratsagok,csak azt h kozepsuliba.mit tegyek?

Vegzettseg is kell meg barat is .:/

2016. máj. 7. 04:01
 3/7 anonim ***** válasza:

Bocs, de hol tanítják hat éven keresztül a fodrász szakmát? Meg mi az, hogy 5-6 év? Nem tudják megmondani, meddig tart?

Nem is értem, miről beszélsz, mert a 18 éveseknek szóló szakközépiskolákba nem 14 évesek járnak. Akkor fogsz 14 évesekkel iskolába járni, ha még a 9. évfolyamod sincs meg, Te pedig ragaszkodsz a nappali képzéshez. Egyébként fodrászatképzéshez szerintem 10. befejezett évfolyam a feltétel.

2016. máj. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Te most barátkozni mész vagy tanulni?

A gimi egyáltalán nem borítékolja a barátságokat! - Ha alakulnak is ki, a legtöbb a gimi végével véget ér.


Kérdés tényleg, hogy hány osztályod van.

Én esti / hétvégi / nappali felnőttgimnáziumot ajánlanék - ami attól függően, hogy hány osztályod és mennyi időd van, 2-4 év. Szakmát pedig OKJ-val szerezz, az is lehet esti / nappali, az 1-2 év. Sok OKJ előfeltétele az érettségi, szóval lehet, hogy az első lépés a gimi kell, hogy legyen, de az is lehet, hogy mehet a kettő együtt.

2016. máj. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mi nem ertheto? Rendes kozep iskolst kezdenek 9evfolyammal.4ev erettsegiik.+2technikum
2016. máj. 7. 15:03
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha ezt akarod, akkor ezt vállald. Csak készülj fel, hogy nem sok középsikola fog kapkodni érted, hiszen egyiküknek sem kötelező felvennie.
2016. máj. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

18 évesen nem mehetsz gimi elsőbe. Mivel már nem vagy tanköteles.

Ezért is találták fel az estit. Oda mehetsz.

Ha megvan az érettségi, meg mehetsz OKJ-ra.

2016. máj. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!