Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A matematikában pontosan mik...

A matematikában pontosan mik tartoznak algebra témakörbe?

Figyelt kérdés
Órákon át próbáltam megkeresni, de mindenhol számelmélet és algebraként emlegetik a dolgokat, én azt szeretném tudni, mi tartozik a számelmélethez, és mi az algebrához a 12. osztályig. Köszi a segítséget.
2016. máj. 7. 21:53
 1/2 anonim ***** válasza:
Számelmélet rész ide tartozik a középiskolában: Oszthatóság, osztók száma, legnagyobb közös osztó, legkisebb közös többszörös, illetve ezek alkalmazásai szöveges feladatokban. Továbbá műveleti tulajdonság, leginkább gyakorlati szempontból, hogyan kell zárójeleket felbontani (sőt, alapból a műveleti sorrend), nevezetes azonosságok, hogyan lehet dolgokat szorzattá alakítani, mérleg elv, stb.. az algebra leginkább a háttere az egész matematikának.
2016. máj. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Együtt szokás a kettőt kezelni, főleg a középiskolában (de pl egyetemen is nálunk egyben van "Algebra és Számelmélet tanszék", illetve a tárgyat is így hívják a tanárszakos tantervben). Szóval szerintem nem sok értelme van nagyon keresni a kettő közt a különbséget a középiskolás matematikában (persze azért magasabb szinteken erősen szétválik, de te ugye a 12 osztályig kérdezted a dolgokat). Egyébként megkérdezhetem, hogy mihez kell a tematika? Mert hogy az emelt érettségi szóbeli tematikájában sem emlékszem, hogy lett volna konkrétan ilyen, hogy "algebra" témakör, "Egyenletmegoldási módszerek, ekvivalencia, gyökvesztés, hamis gyök. Másodfokú és másodfokúra visszavezethetõ egyenletek." tétel volt, ami ilyen algebra jellegű, illetve számelmélet szerintem egyáltalán nem is volt.
2016. máj. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!