Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik rész a legnehezebb a...

Melyik rész a legnehezebb a matematikában? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Jövőre az ELTE matek alapszakra fogok járni és nyáron rá szeretnék készülni valahogy. Szerintetek hogy csináljam? Melyik rész érdemes átnézni leginkább? analízis, algebra stb...

2013. jún. 24. 22:06
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Az összeset. De leginkább attól függ, hogy melyikből vagy jó és melyikből kevésbé. Van, akinek az analízis megy nehezen, másnak az algebra. De az analízist mindenképp érdemes nézegetni mert az legalább 4 félévig tart és sokmindenhez kell. Ha buksz belőle, akkor egy évvel csúszni fogsz.
2013. jún. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a differenciálgeometria volt a legnehezebb, mert attól folyton hányingerem volt, de arra úgysem tudsz gimnáziumi alapismeretekkel felkészülni. :-)


Szerintem ha jól sikerült az érettségid, akkor pihenj egy nayot a nyáron, az a legjobb készülés. Egyébként leginkább szilárd halmazelméleti és függvénytani alapokra lesz szükséged, mert mindent arra építenek fel.

2013. jún. 25. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Differenciál egyenletek. Brutális anyag, majd meglátod.
2013. jún. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én egyetemi szinten a valószínűségszámítást nem bírtam, akkor már sokkal inkább a diff.egyenletek, legalábbis nekem! :D
2013. júl. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Magam is az ELTÉ-n végeztem matek és fizika szakon.

Valóban a differenciálgeometria, a differenciálegyenletek na és a komplex függvények analízise a legnehezebb sztem.

De ezek később lesznek az egyetemen.


Ha most a kezdő évfolyamról beszélünk, akkor az elemi algebrai rutin, alapképzettség fontos lesz az analízisben is, meg sok helyen.

Egy kicsit kóstolgathatod (vagy átismételheted) a konvergens sorozatok témakörét, netán a deriválást, hamarosan előkerül...

2013. júl. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 mattan ***** válasza:

A középiskolai matematika és az egyetemi matematika teljesen más. Az hogy kinek mi a legnehezebb az az egyéntől függ, de sok múlik a tanáron is. Csak az nehéz, amit nem értünk. Sok egyetemista jár külön tanárhoz, én gyakran találkozom azzal a kifejezéssel "Ez nem is nehéz, mért nem így magyarázzák"

De általában az embereket az analízis fogja meg, mert az a "legelvontabb". Személyes véleményem, ha az első pár órán semmit nem értesz ne ijedj meg, sokan vannak így vele. Nem azt jelenti, hogy nem neked való, át kell szokni.

2013. júl. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!