Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha most májusban vizsgázom és...

Ha most májusban vizsgázom és június 30ig van tanulói jogviszonyom akkor meddig érvényes a TB?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy most májusban vizsgázom és június 30ig tart a tanulói jogviszonyom (OKJ-ra járok) Azt szeretném megkérdezni hogy meddig érvényes a TB kártyám vagyis meddig fizeti utánam az állam ja és a munka ügyi központba mikor kell bejelentkeznem h munka nélküli vagyok ha nyáron nem találok melót? júliusban kell már elmenni a munkaügyi központba bejelenteni h munkanélküli vagyok vagy elég csak októberben? és a TB az csak június 30ig érvényes vagy az is októberig? meg diák bérletet meddig tudok benni még? nem tudom hogy vannak ezek és bizonytalan vagyok
2016. máj. 8. 22:58
 1/5 A kérdező kommentje:
május 30.-án kapjuk majd meg bizonyítványt akkor is érvényes az hogy június 30ig van tanulói jogviszonyom? mert az iskola látogatásira az van ráírva hogy június 30ig érvényes a jogviszony
2016. máj. 8. 23:04
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Október 31 után is még 45 napig. A bérlet meg okt. 31-ig.
2016. máj. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezt a tanulmányi előadód másodpercre pontosan megmondja neked.
2016. máj. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
én azt hallottam hogy már júliusban el kell menni a munkaügyi központba bejelenteni hogy munka nélküli vagyok és hogy csak június 30ig fizetik a TB-t de már mindenhol más hallok és semmit se tudok és az nagyon bizonytalan hogy ezek a dolgok hogy mennek nekem ez nagyon homályos :/
2016. máj. 8. 23:12
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem az a lényeg, hogy meddig van jogviszonyod. A diákigazolványra való jogosultság a lényeg, az pedig, ha most szűnik meg a jogviszonyod, október 31. lesz. Addig vagy jogosult az utazási és egyéb kedvezményekre, és az egészségügyi szolgáltatásra is. "Passzív jogon" ezután még 45 napig jogosult vagy az eü. szolgáltatásra, de egyéb, diákigazolvánnyal igénybe vehető kedvezményre már nem.


Az állam nem fizet utánad semmit, ez némi fogalomzavar. Egyszerűen - törvény szerint - jogosult vagy az eü. szolgáltatásra, emiatt nem kell saját magadnak egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetni.


Nem kell semmikor elmenni a munkaügyi központba, az nem egy kötelező dolog, csak ha úgy érzed, hogy szükséged van rá.

2016. máj. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!