Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magasabbak lesznek a ponthatár...

Magasabbak lesznek a ponthatárok mint tavaly, ha igen mennyivel kb?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom 15000-el többen jelentkeztek egyetemre mint tavaly. Engem tulajdonképpen az informatika karok érdekelnek és úgy láttam, hogy pl.: ELTE-IK proginfón tavaly 1600 jelentkező 335 ponthatár, most meg 1700 felett van a jelentkezők száma. 2014-ben meg csak 311-pont volt.


Lehetséges, hogy 2 év alatt 50 pontot emelkedjen egy szakra a ponthatár?


Egyébként a Debreceni IK proginfón is hasonló arányban növekszik a ponthatár. Nagyon para.



2016. máj. 9. 14:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Mivel az érettségik könnyűek voltak, így magas az átlaguk. Ehhez hozzájárul a magasabb jelentkezőszám: elképzelhető.
2016. máj. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A magyar volt csak könnyű. Matek már inkább közép-nehéz.
2016. máj. 10. 00:03
 3/3 rionen válasza:
Az emelt informatika szerintem nehéz volt. Igazából az számít informatika szakra. A magyar ott nem sokat nyom a latba. Viszont a matek annál inkább.
2016. máj. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!