Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Minek tudható be, hogy a...

Minek tudható be, hogy a 2011-es ponthatárok sokkal magasabbak voltak, mint a 2012-esek?

Figyelt kérdés

2013. febr. 16. 16:17
 1/4 anonim ***** válasza:
ez persze nem minden szaknál volt, de ahol magasabbak voltak valószínűleg azért, mert kevesebb volt a jelentkező és az érettségiben lehetett nehezebb feladatok..
2013. febr. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

2011-ben kevésbé fenyegette a veszély az intézményeket, hogy bezárják őket, így nem kellett olyan sok ember. 2012-ben be voltak f*sva ettől, így lenyomták a határokat hogy minél több ember jöjjön.

Ahol én tanulok, ott 3 év változása volt érdekes. Én 2010-ben kezdtem, 300 körüli ponthatár, 2011-ben 200 volt, 2012-ben 250..szóval itt pont 2011 volt a legalja..

2013. febr. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"2011-ben kevésbé fenyegette a veszély az intézményeket, hogy bezárják őket, így nem kellett olyan sok ember. 2012-ben be voltak f*sva ettől, így lenyomták a határokat hogy minél több ember jöjjön."


Van egyáltalán arról fogalmad, hogy hogyan határozzák meg a ponthatárokat? Mert senki se nyomja le sehova. A jelentkezők számától és a hozott eredményeik alapján rangsorolják a pontjaikat, majd az előre kihirdetett keretszámnál elvágják a listát. Így az utolsó felvett embert pontszáma lesz a ponthatár. (Kiemelném, még mielőtt beleköt valaki: ez az egész alól most kivételt képez a 16 slágerszak).


Ahogy tudom 2012-ben eleve kevesebben jelentkeztek felsőoktatásba, valószínűleg a hallgatói szerződés és a többi finomság miatt. Így a ponthatárok is alacsonyabbak lettek. Persze ez nem igaz minden szakra, mert elég sok szaknál emelkedett.

2013. febr. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2013. febr. 17. 00:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!