Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Rendszeres gyermekvédelmi...

Rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény?

Figyelt kérdés
Többletpontok miatt nagy szükségem lenne a gyermekvédelmi kedvezményre. Bementem az önkormányzatra és azt mondták, az a baj, hogy 18. életévem betöltésekor (nem tudom milyen időtartamban) nem kaptam legalább egy napig, így már nem vagyok rá jogosult. Viszont tavaly, ha sikerült volna gyorsan valami kamu nappali képzésre jelentkeznem a szociális ügyintéző megcsinálta volna a papírjaimat. Akkor ez valami idei jogszabály? Nincs valami kibúvó?
2016. máj. 9. 15:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Remélem azt tudod, hogy pár éve átalakították a hátrányos helyzetről szóló törvényt, és most már nem jár többletpont csak azért, mert rendszeres gyermekvédelmi támogatást kapsz. Emellett szükséges még valami (pl. iskolázatlan vagy munkanélküli szülők stb.).
2016. máj. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szerintem én feltettem egy kérdést, amire válaszokat várok, nem pedig okítást. Tipikus magyar mentalitás, ha valakinek kell az a plusz 40 pont, akkor leírjuk hülyének. Csak nem tudom ilyenkor mit gondoltok. Ha valaki tényleg hülye az a 40 pont már nem húzza ki sehonnan sem. Angol nyelvvizsgát csinálok, emelt üzleti érettségit, és emelt angolt. Emellett pedig pénzügyi-számviteli ügyintézői OKJ vizsgát csinálok. Mindezt munka mellett. Nem azért kell a pont, mert eddig lébecoltam, aztán hoppá eszembe jutott, hogy kellene egyetemre is menni. Olyan szakra jelentkezem, ahova nyilván több pont kell. És mind a szociális ügyintézővel, mind pedig egy egyetemistával (aki hasonló helyzetben van, mint én)már beszéltem. Sajnos ez a része kifogásolva lett. Egyébként egyedül élő vagyok és középiskola után dolgozni kezdtem, mert nekem a szülők nem tettek mindent a seggem alá. Nem mert nem akarták, hanem azért mert nem tudták.


Sajnos a kérdésemre nem sikerült válaszolnod. Válaszul pedig nem követem nyomon a hátrányos helyzetről szóló törvényt, talán pont ezért kértem segítséget.

2016. máj. 10. 07:45
 3/4 anonim ***** válasza:

Teljesen félrteértetted a kommentemet, szükségtelen volt a hisztis kirohanásod, nem kell semmit bizonygatnod nekem. Ha nem követed nyomon az erről szóló törvénykezést, és ezért kértél segítséget, akkor nesze, olvasd el még egyszer az első hozzászólást, amit segítő szándékkal írtam. De ha nem megy a szövegértés, leírom neked egyszerűbben: hiába szereznél valahogyan jogosultságot a rendszeres gyermekvédelmi támogatásra, attól még nem fogsz pluszpontot kapni érte a felvételin. Mivel ez már nem elég a hátrányos helyzethez, amiért többletpontot lehet kapni. Mintha teljesen más kommentet olvastál volna, mint amit én írtam neked... Nem írtalak le hülyének és egyáltalán nem firtattam, minek neked a pluszpont, még csak nem is érdekel. Úgy írsz, mintha bármit tudnál rólam, mintha az én seggem alá oda lett volna rakva bármi... Hát nem volt.

Egyébként ha két emelt érettségit csinálsz, mellette nyelvvizsgád is lesz, akkor hogy akarsz még pluszpontokat a hátrányos helyzettel? Összesen 100 többletpont adható, egy emelt 50 pontot ér, kettő az már a maximális 100-at. Ezen kívül a nyelvvizsgáért is jár, ha esetleg az egyik emelted nem számít a szakra, ahova mennél...

2016. máj. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm.
2016. máj. 11. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!