Vizsgakurzus leadás?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Vizsgakurzust felvettem egy tárgyból, ami előző félévben nem sikerült. Kérdésem lenne, hogy le tudom adni még ezt a vizsgakurzust? Előre is köszi a válaszokat! :)
2016. máj. 10. 16:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Dehogy tudod leadni, ez nem így működik :D Nem is értem, hogy gondoltad... Egy tárgyat a tárgyfelvételi időszakban lehet leadni, illetve utána még bizonyos ideig, de akkor is kizárólag kérvénnyel, nyomós indokkal (például ha időközben megváltozik a tárgy időpontja, és neked az nem megfelelő). De olyan nincs, hogy a szemeszter utolsó heteiben rájössz, hogy mégsem kellett volna felvenni valamit (tök mindegy, hogy vizsgakurzus), és inkább leadnád... Mérlegelj, hogy bemész az egyik vizsgaalkalomra beíratni az egyest, vagy inkább nem mész el egyszer sem, és akkor elhagyott kredit lesz és csak a tárgyfelvételeid számába számít bele.
2016. máj. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De ha nem megyek be egy vizsgaalkalomra sem majd, akkor ki kell majd fizetni a krediteket?
2016. máj. 10. 17:54
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez intézményfüggő, nálunk az ELTE-n nem kell fizetni az elhagyott kreditekért.
2016. máj. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ki tudnád fejteni, hogy pontosan mit jelent az "elhagyott"? Azok alapján, amiket írtál, szerintem különbözik a "nem teljesített"-től. Vagy a kettő ugyan az?
2016. máj. 10. 19:06
 5/6 anonim ***** válasza:
Az, hogy nem teljesítesz egy tárgyat, két dolgot jelenthet: az egyik, hogy úgy nem teljesíted, hogy elégtelent kapsz rá, a másik, hogy nem kapsz rá semmilyen érdemjegyet (mert mondjuk egyszer sem mész el vizsgázni). Utóbbi az, amit elhagyottnak nevezünk.
2016. máj. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! :)
2016. máj. 10. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!