Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nemzeti Közszolgálati Egyetem...

Nemzeti Közszolgálati Egyetem kérdések. Van esélyem még hogy bekerülhessek?

Figyelt kérdés

1,Jelenleg kilencedikes vagyok és most ezt az évet szinte kettesekkel fogom átlépni.Lehet még esélyem a bekerülésre ha felviszem tizediktől hármasra/négyesre az átlagom?

2.Nem okoz problémát hogy német nyelvből érettségizek?

3.Magyar,töri,németet elég emelt szinten letenni vagy kell valami más is?Hiába vagyok rendészetis úgy hallottam a szakmai tantárgyak csak plusz pontot adnak felvételin.

4.Ha elvégzem és nyomozó lehetek mindenképp a minimális rendfokozat a Hadnagy?

5.Esetleg ha te magad is NKEt végeztél vagy tanulsz jelenleg ott,mennyit tanultál hogy bekerülhess?



2016. máj. 10. 17:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Első lépésként ajánlom neked a www.felvi.hu honlapot, ahol majdnem minden kérdésedre megtalálod a választ! Ugyanis itt van fent az, hogy egy szakra pontosan milyen érettségi az elvárás, miből kell érettségizni, miből kell emeltet tenni stb!

2016. máj. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1. Mindenképp vidd fel az átlagod. Négyes már jó.


2. Nem okoz, de nem számítják bele a felvételi pontjaidba.


3. Legtöbb szakon, nyomozóin is két választott tantárgyat kell kijelölni, ami vagy magyar,matek,történelem vagy belügyi rendészet. Ezeknek az érettségi eredménye fog döntő lenni a pontszámításban. Egy emelt szintű érettségiért kapsz 50 plusz pontot (ha elértél egy adott százalékot, ami 45% jelenleg, azt hiszem) Nyilván, ha kettő emeltet teszel, máris megvan a maximális 100 plusz pontod, de plusz pont jár a nyelvvizsgáért (2016/17-es tanévtől kötelező a nyelvvizsga a felvételihez), illetve plusz pont jár sporteredményért, hátrányos helyzetért..stb


4. Igen, hadnagyként kerülsz ki az egyetemről.


5. Még nem tanulok ott, de nyomozó szakra jelentkeztem most. Csak töriből emeltezek én, mert sporteredménnyel és nyelvvizsgával megvan a maximális 100 plusz pontom, de a törivel nagyon sokat foglalkozom. Átlagom mindig 4 felett volt, idén 4,4-el végeztem.

2016. máj. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Bekerülni könnyű, bent maradni már annál nehezebb.
2016. máj. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat :)
2016. máj. 21. 21:18
 5/7 A kérdező kommentje:
Persze az érdekelne még mennyi pontot kell minimum elérni mert egy oldalon azt olvastam 405 alatt senkit nem vesznek fel,máshol pedig azt irja 362
2016. máj. 23. 17:15
 6/7 anonim válasza:

Aki kimagasló eredménnyel végez, főhadnagyként kerül ki az egyetemről :)

Hogy hány pont kell minimum, értelmetlen kérdés, minden szakon más és minden éven változik. Azért olyan 360-370 általában a kevesebb pontos szakokhoz is kell.

2016. jún. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Idén már 300 közeli pontokkal is bejutottak a rendőr vagy navos szakokra! :D (305-320 pl)
2016. aug. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!