Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most mennyi kredit kell 30...

Most mennyi kredit kell 30 vagy 36?

Figyelt kérdés
Első éves vagyok Debreceni egyetemen TTK-n. két félév alatt kell meglenni az adott kreditmennyiségnek. De annyi e-mail jött mér hogy belezavarodtam :(

2016. máj. 11. 14:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezeket a HKR szabályozza, olvasd el az erre vonatkozó részt. (Azt már nem is merem mondani, hogy az egészet érdemes lenne elolvasni..).

Én a 36-ra tippelnék, nálunk annyi.

2016. máj. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy államin maradhass, két félév alatt az előírt kreditmennyiség felét kell megszerezni. A legtöbb szakon félévente 30 kredit az előírt, vagyis 2 félév alatt kell 30 kreditet szerezni. Ez szükséges, de nem elégséges feltétel: az intézmény minden tavaszi félévben meghatároz egy tanulmányi átlagot, amit el kell érni ahhoz, hogy államin maradhass. Ha csak a 30 kredit van meg, de ez nincs, akkor is átsorolnak.


Az idén szeptemberben kezdőkre, és onnantól felmenő rendszerben mindenkire az fog vonatkozni, hogy 36 kreditet kell megszerezni 2 félév alatt, függetlenül attól, mennyi az előírt az adott szakon. Ezzel kapcsolatban voltak variálások, eleinte arról volt szó, hogy nem csak felmenő rendszerben, hanem jövő tavaszi félév végétől mindenkire vonatkozni fog ez (amit sokan félreértettek, és azt hitték, hogy majd idéntől), majd végül változtattak a törvény szövegén, és csak felmenő rendszerben lesz bevezetve.

2016. máj. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!