Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a teendő, ha rossznak...

Mi a teendő, ha rossznak gondolom az érettségi javítási útmutatóját?

Figyelt kérdés
Szerintem az idei egyik emelt érettségi javítási útmutatója pontatlan, szerintem az enyémet is el kéne fogadni. Ezt kinek hol és meddig lehet jelezni?

2016. máj. 11. 19:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Betekintéskor lehet panaszt tenni, se előtte, se utána. De ezt elvileg el kellett, hogy mondják...
2016. máj. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Először konzultálj a tanároddal, lehet, hogy el tudja neked magyarázni, hogy miért az a jó. De ide is kiírhatod, hátha itt is meg tudja valaki magyarázni, vagy éppen egyetért veled. De ha rossz a kulcs, akkor a javító tanárok úgyis jelzik a kormányhivatalnak.
2016. máj. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Már megtekinthetted a kijavított dolgozatodat? Csak mert attól még, hogy a javítási útmutató nem tér ki minden lehetőségre, lehet, hogy a te megoldásodat is el fogják fogadni.


Elsőre a szaktanároddal próbálj beszélni, hogy megbizonyosodj arról, tényleg igazad van; aztán megtekintés, fellebbezés, ha szükséges. Talán azt is segít megírni a szaktanárod.


Másrészt nekem egyszer volt alkalmam az egyik emelt feladatról vitatkozni az érettségi feladatokat összeállító bizottság egyik tagjával. Az volt a konklúzió, hogy a teendő a beletörődés. Talán akkor lesz valami, ha tényleg sokakat zavar a hiba. (Ez egy tesztes feladat volt, ahol mindenképpen csak 1 választ fogadnak el jónak.) Másik érettségin pedig egy kifejtősebb feladatnál reklamált az egyik osztálytársam, a tanárral együtt megírták a fellebbezést, és kapott még 8 pontot.

2016. máj. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Beszéltem a tanárommal, aki azt mondta, hogy várjuk meg a betekintést, aztán ha kell segít fellebbezni.
2016. máj. 12. 22:44
 5/6 anonim válasza:
csak kíváncsiságból, az angol nagykövetes feladatról van szó?
2016. máj. 31. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem egy infós Access feladattal.
2016. jún. 1. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!