Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tényleg emelt szinten kell...

Tényleg emelt szinten kell majd érettségizni a szakmákból 2017-ben?

Figyelt kérdés
Ma az osztályfőnök bejelentette,hogy emeltezni kell jövőre.Mi meg csak egy nagyot lestünk,hogy eddig középszintre készültünk,és jövőre ez lesz állítólag.Erről hallott valaki valamit?

2016. máj. 13. 21:26
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Én sem értem, honnan veszik ezt. Az tény, hogy a választható tárgy szakmai, de teljesen értelmetlen és jogtalan emeltet előírni.
2016. máj. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
Még senki nem tudja biztosan. Pillanatnyilag úgy néz ki, hogy igen, de aztán lehet, hogy mégiscsak visszakoznak a felháborodás hatására. Nagy a káosz, a minisztériumban is összevissza beszélnek, egyik nap ezt, a másik nap azt. Nem irigyellek titeket.
2016. máj. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Jól megszívatnak minket,ezek a nyomik...és ennek amúgy mi lenne a célja?A 11.osztályosokra nem gondoltak??Jövőre érettségi,hát kíváncsi leszek.
2016. máj. 13. 21:34
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem most derül ki, hogy jövőre valószínűleg(!) kötelező emelt szintű érettségi kell mindenhová, hanem már 1-2 éve, így nektek is alapból erre kellett volna készülni.

De még felesleges felháborodni, akármi lehet, idén sem nőtt a minimum ponthatár, pedig azt is nagyon hangoztatták.

2016. máj. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%
# 4: rendben, de ki beszélt itt felvételiről? Érettségiznie annak is kell, aki nem tanulna tovább egyetemen.
2016. máj. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
De annak nem is kötelező emelteznie. :-)
2016. máj. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%

És annak miért kellene szakmai tárgyból emelteznie, aki olyan szakon tanulna tovább, ahová nem számít bele?

Nem a továbbtanulás miatt jött az osztályfőnöke ezzel, hanem mert tényleg terjed a hír, hogy amellett, hogy a szakmai tárgy a választható tárgy érettségin (ez tényleg így van szakközépiskolában), kötelezően emelten kell tenni. Ezt nem először hallom, ugyanakkor még nem olvastam erről sehol.

2016. máj. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Egyetem..jó ha az érettségi meg lesz :D már annak is örülnék,aztán majd hozza az élet a többit.
2016. máj. 13. 21:55
 9/10 anonim ***** válasza:
77%

Sajnos én is érintett vagyok benne. Informatikai suliba járok, és elég gyengék a tanáraink. Nagyjából senki nem ért semmit az osztályban, talán én vagyok az egyetlen, aki ötösökkel és négyesekkel áll, de azt sem azért, mert annyira értem, hanem mert az órai munkák általában könnyűek.

Konkrétan nálunk minden infótanár retteg. Egyrészt mert még ki sem adták, hogy milyen programokból kéne vizsgáznunk, és vaktában lőnek, hogy mit is kéne gyakorolni, másrészt meg egyik tanárunknak bevallotta a vezető infótanár, hogy a tanáraink nem is képesek emelt szintre felkészíteni az osztályt.

A diák persze már kezdenek beletörődni abba, hogy gyakorlatilag esélytelen így letenni. Fogalmam sincs, hogy mi lesz, csak reménykedni lehet.

2016. máj. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
70%
Nem ítélem el azt, aki ennél a kérdésnél hülyeségeket irkál, mert ez tényleg hihetetlenül abszurd, de ez tényleg itt és most történik, 2016, Fidesz-kormány. Semmi köze a felvételihez, meg ahhoz se, ami eddig volt, és nem lehetett előre tudni. Még most se lehet tudni.
2016. máj. 14. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!