Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Előreláthatólag 2017-ben...

Előreláthatólag 2017-ben kötelező lesz természettudományos tantárgyból érettségizni?

Figyelt kérdés
10-es vagyok és fakultációt kell választanom, de teljesen össze vagyok zavarodva. Valaki azt mondja nem.kötelező, van aki az, hogy igen.

2015. ápr. 13. 20:46
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Matekból már most is kötelező, nem?
2015. ápr. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Miért, egyébként mit választanál? Tornát vagy éneket? Kérdezd meg az igazgatót vagy a helyettest, nekik kell tudniuk. Ha mégsem akkor válaszd azt a tt. tárgyat, amiből a legjobb eséllyel le tudsz érettségizni.
2015. ápr. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A kötelezőkön (matek,magyar,töri és egy idegen nyelv, ami az én estemben angol) még rajzból szeretnék érettségizni.

Az a baj, hogy azv igazgató helyettes sem tud még konkrétat mondani (elég valószínű, hogy nem lesz kötelező ötödiknek természettudományt választani, de előfordulhat, hogy mégis), viszont nekem tovább tanulás céljából a rajz lenne a jobb, de ha estleg kötelező lesz a természettudományos érettségi, akkor jobb lenne, ha arra a fakultációra járné, hiszen az sokat segítene a felkészülésen.

2015. ápr. 13. 21:03
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha a továbbtanuláshoz a rajz hasznos, akkor fakultációnak azt választanám. Tartaléknak meg legyen kéznél a földrajz, talán az a legkönnyebb. Ha esetleg érettségizned kell belőle, 2-3 hónap alatt csak fel tudsz készülni egy kettes-hármas szintre.
2015. ápr. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

NEM kell. A 2017-ben hatályba lépő változások már két évvel ezelőtt ismertek voltak. Ilyen horderejű változást évekkel előre kell bevezetni, és ez nem történt meg.

Ettől függetlenül érdemes ilyen fakultációt választani, mert a természettudomány szép és hasznos és nemesíti, fejleszti a gondolkodást.

A matematika pedig egyáltalán nem természettudomány.

2015. ápr. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Saavedro ***** válasza:
Dehogynem az és dehogynem kell. (szerintem! Édesanyám középiskolai tanár, ő a forrásom az utóbbit illetően.) De majd meglátjuk.
2015. máj. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sok középiskolai tanár is nagyon nagy tévedésekben él az érettségivel kapcsolatban, ezt naponta tapasztalom. Minden bántás nélkül.

De nyilván neki is megvan a forrása, ami a "hallottam valahol"-nál erősebb, kíváncsian várom.

Nekem egyébként nem lesz rosszabb attól, ha valaki rosszul tud valamit, csak szeretném elkerülni, hogy a kérdezőket félrevezessék itt.

2015. máj. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!