Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megszűnik-e az ösztöndíjam?

Megszűnik-e az ösztöndíjam?

Figyelt kérdés
Nem tudok ebben a félévben egy vizsgát felvenni, mert az adott tantárgyhoz kapcsolódó egyik gyakorlatán nem tudtam részt venni (de senki más sem az osztályból, mert nem kaptunk tájékoztatást). Elég abszurd. Ha következő félévben vizsgakurzusra megyek ugyanebből a tárgyból, nem fog megszűnni az ösztöndíjam? Elég sokat kapok, és ha egy ilyen hülyeség miatt megvonnák, akkor nem tudom, miből tartanám fenn magam.

2016. máj. 14. 18:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Most konkrétan miről beszélsz, egyetemről? A vizsgakurzus meg egyén szavakból erre következtetek, de az osztály szó, valamint az, hogy a leírásod alapján van egy fix ösztöndíjad, ami folyamatosan jár, kicsit elbizonytalanodtam, mert ezek nem az egyetemi rendszerre valló dolgok. Szóval hova jársz? És pontosan milyen ösztöndíjról beszélsz, a tanulmányiról?
2016. máj. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Főiskolára járok. Tanulmányi ösztöndíjat kapok havonta.
2016. máj. 14. 18:34
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért ha tényleg ezért nem tudsz egy vizsgát felvenni, akkor menjetek már el a kar dékánjához, és verjétek ki a balhét.

Mert az okés, hogy 1-1 ember nem megy el, vagy nem tud elmenni,de hogy csoportosan, pláne alul tájékoztatás miatt, azért ez nem így megy.


Egyébként fogsz kapni ösztöndíjat ettől függetlenül, persze a kérdés, hogy hány kreditet vettél fel, és mennyit buksz jelenlegi állás szerint emiatt a kis malőr miatt?


De mindezek előtt beszéljetek a kar dékánjával.

2016. máj. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

33 kreditem van, az adott tantárgy csak 1 kredit.

Csak azt nem tudtam, hogyha valamiből nem tudok az adott félévben vizsgázni (pláne önhibámon kívül), akkor megmarad-e az ösztöndíjam.

Köszönöm a választ!

2016. máj. 14. 18:42
 5/10 anonim ***** válasza:

Értem. Bőven 30 felett vagy így is.


Arra törekedj, hogy félévente meglegyen a 30 kredited. Ez legyen szentírás.


Illetve mondom, azért mozgolódjatok egy kicsit az ügyetekben.

2016. máj. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Tök fura, hogy úgy fogalmazol, "megmarad-e", "megszűnik-e" az ösztöndíj, amikor az félévente újra kiosztásra kerül, tehát mindig csak 5 hónapig jár. Így nagyon nem szerencsés ez a szóhasználat, hiszen ez nem olyasmi, amit egyszer megítéltek neked, és onnantól folyamatosan jár.


Egyébként attól függ a dolog, hogy a te intézményedben, az adott karon hogyan számolják az ösztöndíjindexet. Nálunk például elég bonyolult a dolog, és teljesen más mint a többi karon ugyanezen az egyetemen, de nálunk nem probléma, ha megbuksz valamiből.

2016. máj. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy szerencsés megfogalmazni, csak attól tartok, hogy nehogy egy ilyen hülyeség miatt önköltséges legyek.
2016. máj. 15. 11:56
 8/10 anonim ***** válasza:
Na jó, most már aztán keverednek a fogalmak össze-vissza :D Attól, hogy esetleg nem jár a tanulmányi ösztöndíj (amit az adott félévi eredményeid alapján kaphatsz), még ugyanúgy államilag támogatott képzésen maradsz. Akkor raknak át fizetősre, ha két félév alatt nem teljesítesz x kreditet (ez régen 30 körül volt, most már 36 talán), vagy ha elfogynak az ingyenes féléveid. Szóval egyetlen bukás miatt nem kerülsz át önköltségesre, de ez teljesen más, mint a tanulmányi ösztöndíj.
2016. máj. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Oksa, köszönöm! Ebből is látszik, hogy mennyire jól informáltak vagyunk 😳.
2016. máj. 15. 12:31
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát igen, sajnos a felsőoktatás és az információk áramlása meg a tájékoztatás nem igazán összeszokott jóbarátok... :D
2016. máj. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!