Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyi tandíjat kell visszafiz...

Mennyi tandíjat kell visszafizetnem?

Figyelt kérdés
2012 januárban végeztem BSC képzést, ezután 2013-ban elkezdtem levelezőn egy msc levelező képzést meló mellett, ugye ekkor jött a röghöz kötési törvény, amit aláírtam. 2015-ben végeztem az msc-vel. okleveles közgazdász lettem, mivel 2 év volt a képzés, így 4 év a röghöz kötés. 2012 február óta dolgozom ugyan annál a cégnél, de ha jól tudom akkor csak azok az évek számítanak amelyek az msc diploma kézhez kapásától számítanak? tehát a 4 évből egy év ment le?

2016. máj. 18. 10:02
 1/2 A kérdező kommentje:
azért érdekelne mert sajna így 27 évesen én is mennék ki dolgozni egy benzinkútra. :-) most középvezetőként nettó 250 körül keresek, Brémában haverom jattal 700-800 ezret keres havonta, szóval ez van, csak az érdekelne, hogy ilyenkor mennyit kellene fizetnek állambácsinak
2016. máj. 18. 10:05
 2/2 anonim ***** válasza:

2 év képzés => 2 év rögöz kötés. 2 év = 4 félév, 1 félévért cserébe 150 nap munkaviszony szükséges, vagyis neked 600 nap. Igen, csak onnantól számít, hogy végeztél.


Viszont, ez nem akadályoz abban, hogy kimenj, hiszen a végzéstől számított 20 éven belül kell meglennie ennek a 600 napnak. Gondolom nem akarsz örök életedre egy német benzinkúton csövezni diplomával.

2016. máj. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!