Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tudnátok mondani emelt kémia...

Tudnátok mondani emelt kémia "C" tételeket?

Figyelt kérdés

Olyat ami nektek volt, vagy akár csak példát. Ilyet egyáltalán találok valahol gyakorolni? (Nem konkrétan azokat, csak hasonlót)


Nem nagyon tudok ilyet elképzelni :D



2016. máj. 21. 09:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem kell izgulni rajta, a C -tételek nem szoktak olyan kemények lenni. Nekem pl. tavaly ősszel egy elektrolízises C -tételem volt,lényegében az volt,hogy egy vas lemezt beleraktunk 2 oldatba,és a kérdés az volt,hogy melyikben és miért játszódik le a reakció. Lényegében csak kikerestem a standard potenciálokat a függvénytáblázatból,felírtam az anód és katód folyamatot,elmondtam mi az oxidáció és mi a redukció és ennyi volt. :)
2016. máj. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az volt, hogy KMNO4-el milyen gázokat szoktak előállítani laboratóriumban. (Klór és oxigén)
2016. máj. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én ezekről hallottam: mi a különbség a klór és a kén-dioxid színtelenítő hatása között; mi okozza a maltóz és a szacharóz redukáló hatása közti különbséget; kémiai szempontból mi a különbség az ásványi és a növényi olajok között; hasonlítsa össze a piridin és a pirimidin sav-bázis tulajdonságait; írja fel a legkisebb szénatomszámú királis alkán szerkezeti képletét és nevezze el a vegyületet.
2016. máj. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!