Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti hogy tanultátok meg?

Ti hogy tanultátok meg?

Figyelt kérdés
Vegyészmérnöki szakon tanulok. Van egy olyan tantárgyam, hogy biokémia. Nem igazán tudom, hogy hogyan kéne tanulnom belőle. Nekem valahogy inkább magolós tantárgynak tűnik. Ettől a vizsgától félek a legjobban, mert ez megy a legnehezebben. Őszintén nem is nagyon érdekel ez a tantárgy. Több más tantárgyam van, amit viszont szívesen tanulok. Ti hogy tanultátok meg? Szerintetek nem magolós tantárgy? Én nem tudok magolni.
2016. máj. 22. 18:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Az egész egyetem egy nagy magolás.
2016. máj. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Ha nem tudsz magolni, akkor teljesen mindegy, hogy magolós tantárgy-e vagy sem. Próbáld a lényegesebb dolgokat valami olyanhoz kötni, ami érdekel és akkor talán jobban megjegyzed.
2016. máj. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Vak Bottyán ***** válasza:

Nekem sem volt a kedvencem a tárgy, annak ellenére, hogy amúgy érdekesnek találtam.


Nekem az segített valamennyit, hogy analógiákat találtam a "sima" szerves kémiával, kerestem a jól bevált reagensek és reakciók bio megfelelőit. Így valamelyest ismerősebb vizekre tudtam evezni, de persze még így is sok dolgot be kellett egyszerűen biflázni.


Ilyenekre gondolok:


Ha valamit redukálni kell, akkor a szerves kémiában mondjuk fémhidridet (LiAlH4, NaBH4) használsz, vagy katalitikusan hidrogénezel. A "bio-fémhidrid" a NADH (vagy NADPH), a "bio-(gyökös)hidrogénezőszer" a FADH2. Vagy pl. a zsírsavak szintézise egy bio-Claisen-kondenzáció, a lebontás pedig egy bio-retro-Claisen reakció. Innentől az összes körfolyamatot sima szerves kémiázásra vezettem vissza :).


Mondjuk ha a szervest sem szereted, nem sokat ér a dolog.

2016. máj. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2016. máj. 22. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!