Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Abbahagynád a harmadik sulit,...

Abbahagynád a harmadik sulit, ha meg lenne az "igazi"?

Figyelt kérdés
Mindig is kerestem önmagam, olyat akartam végezni, amit imádok csinálni. Munkám volt, van, lesz. Végzettségem OKJ-s, de mellékessel együtt jól keresek (200felett). Nem akartam itt megállni, kerestem a jobbat mindig is. Először egy mások OKJ-vel kezdtem, de3hónap után ott hagytam. Nem tetszett. Két év kihagyás után egyetemre mentem, háromnegyedig megcsináltam, aztán kiléptem. Szerettem, de családdal összeegyeztethetetlen munka lett volna. Belevágtam valami másba. Sosem voltam oda érte, de úgy voltam vele, hogy diplomával legalább jobban keresnék, ha más előnye nincs is. Hát, nemrég, hogy jobban bele láttam, rájöttem, hogy már most keresek annyit, mint amennyit diplomásként keresnék, és jóval kevesebb kötelezettséggel jár a mostani, mint amit az adna. De még csinálom, elvileg. Időközben sokat dolgoztam magamon, megérett bennem, ki is vagyok valójában és mit akarok az élettől és ezért el is kezdtem lépéseket tenni. Több olyan ember is rákérdezett arra, hogy otthagyom-e ezt a sulit, aki szeret. Mert hogy utálom, és nem látom értelmét. Egyelőre még nem hagytam ott. Ott kéne? Nem gáz, hogy megint itt van valami, amit nem fejeztem be? Még egy évig kéne oda járnom, és csúszna az a tervem is, amire igazán vágyom, emiatt. Mi lenne a felelős, logikus lépés? Sok évem, munkám és pénzünk van benne, hagyjam ott mégis? Bukás ez vagy nyereség? Mit gondoltok?
2016. máj. 23. 14:33
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!