Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gyermekem (általános iskola...

Gyermekem (általános iskola 2. osztályos) két hétig beteg volt. Hétfőn ment először. Az órai munkákat és a házi feladatokat bepótoltuk egy matek lecke kivételével. A tanár egyest adott kedden, a betegsége utáni első matekórán. Tehet ilyet?

Figyelt kérdés
Nem azért, mert nem akartuk, hanem nem tudtunk erről a leckéről. Van erről valamilyen szabály, EMMI rendelet, vagy bármi?
2016. máj. 25. 17:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Nincs rá rendelet. Beszélni kell a tanárral, mivel valószínűleg ő sem tudott arról hogy beteg volt, éppúgy, mint ti a leckéről.
2016. máj. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Valószínű, hogy az a tanár, aki tanítja az osztályt, és egyben az osztályfőnök is, tudott arról, hogy nem volt két hétig a gyerekem. Főleg, hogy ennek a tanárnak adta oda az igazolást.Ez a tanár napi négy-öt órát tart ennek az osztálynak, nem nagyon hinném, hogy kb. 40 óra alatt nem tűnt fel, hogy hiányzik a gyerekem.


A mi időnkbe amikor visszamentünk a suliba betegség után, nem kezdtünk el körmölni oldalakat, hogy bepótoljuk az órai munkákat, és az elmaradt házi feladatokat. Magát a megtanulnivalót kénytelenek voltunk bepótolni, mivel idővel számon kérték, például témazáró dolgozatnál, de nem körmöltünk napokig, hogy heteket pótolgassunk. És most meg dobálják a gyereket egyessel, mert a kb összesen 50 leckéből, amit az összes tantárgyból volt két hét alatt egyetlen egy nem volt kész??? Én ezt igazságtalannak, és pedagógiailag is rossz döntésnek tartom. Egy osztályelsőről van szó, és nagyon bántotta neki is az igazságérzetét, nem egy jó inspirálás az ilyen igazságtalanság.

2016. máj. 25. 23:15
 3/10 anonim ***** válasza:
Továbbra is azt tudom javasolni, beszéljetek a tanárral. Mindenre lehet megoldást találni. Úgy gondolom, valami elkerülte az oktató figyelmét, tévedés lehet a háttérben.
2016. máj. 26. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Jóhiszemű vagy, sajnos a tanár ilyen igazságtalan és személyválogató, a beszélgetésen már túl vagyunk, ezért kérdeztem, hogy van-e ennek valami szabálya? Mert ha például a felszerelését nem viszi akár rendszeresen magával, nem lehet neki egyest, illetve érdemjegyet adni e miatt, erről van rendelet. Ugyanis a felszerelés nem tükrözi a tantárgy ismeretét.
2016. máj. 26. 09:33
 5/10 anonim ***** válasza:

Iskolásként (középiskola 11. osztály) úgy gondolom nincs értelme emiatt harcolni. Rengeteg igazságtalanság volt, van és lesz is a közoktatásban. Gyakorlatilag ha minden ilyenért elkezdenénk hadakozni valakivel, akkor mást se csinálnánk.

Nálunk is sokszor vannak logikátlan, hibás döntések, de el kell fogadni, vagy ki kell játszani. Pl sokszor a nyolcadik órára nincsen szaktanár (beteg stb.) erre beküldenek egy olyat aki teljesen mást tanít ahelyett, hogy haza jöhetnénk. Elvileg 10 munkanap után nem köteles a diák elfogadni a jegyet. Na ez úgy néz ki, hogy a tanárok egy részét nem érdekli a szabály és akár hónapok(!) eltelte után is beírja. A másik része elfogadja, aztán megírat egy sokkal nehezebb dolgozatot. Van, hogy ott vagyok órán mégis beírnak igazolatlanra, ha szóvá teszem akkor nem kihúzzák, csak leigazolják.

Nem kell mindent tűrni, de ha nem rontott a jegyén (tehát ha eddig 5-s volt és most is 5-ösre áll), akkor nem érdemes ezen balhézni.

2016. máj. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem készült matek lecke, egyes jár érte. Ennyi. Tovább kell lépni.
2016. jún. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, Te nem kicsit nem érted a kérdést, de mindegy. Sajnos a mai magyar pedagógia a béka segge alatt van, és ehhez nincs semmi köze a pénzhez.
2016. júl. 18. 20:36
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Akkor állj tanárnak, ha Te ennyire jobban tudod, hogyan kellene csinálni. Nagyon könnyű okoskodni a pálya széléről, de most képzeld el, hogy neked milyen fontos a gyereked, és 20-30 gyerek szülője várja el, hogy a tanár számára is ugyanolyan fontos legyen. Te képes volnál ezt megvalósítani?


És nagyon jól értettem, amit írtál. Inkább Te nem értetted, amit írtam.

2016. júl. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Az igazság igenis fontos, egy ilyen kis gyereknél meg főleg. És igen, elvárom, hogy a tanító ne legyen igazságtalan, sem az én gyerekemmel, sem a máséval. Ő sem kapott egyest, ha betegség után visszament az iskolapadba, és nem volt maradéktalanul bepótolva a lecke. Ez igazságtalan, és itt a történet vége. És ez is csak egy nagyon kis példa arról, hogy a pedagógia nagyon messze áll attól, ahol állnia kellene. A tanárok legtöbbje elment tanító vagy tanárképzőbe, és nem elszántságból, hanem azért, mert nem volt semmilyen más ötlete, hogy hova adja be a jelentkezését. Elvégezte a főiskolát, de elveken és elképzeléseken kívül nem volt más a kezébe. És ez az elhivatottsági repertoár legfeljebb az évek során megkopott, átalakult, de pedagógus soha nem lett belőle.

Egy tanár elsődleges feladata nem annak kellene lennie, hogy az elveit érvényesítse, vagy letudja az anyagot, hanem az, hogy a gyereket megtanítsa. Nem egyet, nem az osztály felét, hanem mindegyiket. Ha kell külön foglalkozással, ha kell más tanmenettel, ha kell, más tematikával. De sajnos a legtöbb esetben a számonkérés és az elvárás sokkal nagyobb, mint a pedagógia. Az, amit ma a tanítók és tanárok többsége (és igen, én is ismerek egyet, aki nem ezekhez tartozik) tesz a munkája során, egyetlen napot sem kellett volna eltöltenie a főiskolán, mert ehhez nem kell.


De nem akartam általánosítani, csak erre az egy szitura koncentrálni, de erre már utána néztem és megkaptam a választ. A tanár nem adhat ezért egyest.

2016. júl. 20. 01:57
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyik osztálytársnak azért adtak leckehiányt, mert HIBÁS volt a házi feladat (5-ös helyett 6-ots írt, elsős kislány). Egy másik kislánynak egyes matekdolgozat, mert másodikban nem voltak szépek a számok, amiket írt (egyértelműek voltak a számok, csak nem tetszett a tanítónak, szerinte nem voltak elég szépek, így az egészre egyest adott). Lehazugozta többször az én lányomat is, heti magatartásjegy 3-as, a havi is legjobb esetben négyes. Pedagógusként nagy nulla.
2021. nov. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!