Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen a fogtechnikus képzésre...

Milyen a fogtechnikus képzésre a felvételi vizsga? Mit kell csinálni?

Figyelt kérdés
A Budapesti Szolgáltató és Kézművesipari Szakközépiskolába adtam be a jelentkezésemet és jött egy levél, hogy mennem kell felvételire és vigyek magammal ceruzát, meg radírt! Mondták, hogy rajzolni kell, gyurmázni, meg fogszínt válogatni! De mit takarnak ezek? Mit kell rajzolni, gyurmázni és mi az a fogszínválogatás? Egyáltalán hogy zajlik a fogszínválogatás és a gyurmázás?
2010. ápr. 10. 18:18
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*bocs!: ... Szakképző Iskola!!!
2010. ápr. 10. 18:25
 2/12 anonim válasza:

hi!

fogat, fogat, fogat xd Valószinü, hogy a legegyszerübbet, vagyis a felsö nagymetszőfogat kell majd lerajzolni és gyurmából megmintázni, de azis lehet hogy nehezebb lesz a feladat. a fogszín válogatás meg abbol áll hogy eléd raknak pár/néhány/sok szal vmennyi fogat, és ki kell válogatni, hogy meikek tartozhatnak azonos fogsorhoz. énis kedden mek felvételizni oda, kiváncsian várom ezek a feladatok lesznek e.

2010. ápr. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Kicsit olyan dedósnak érzem, de biztos buktatós, ha már felvételi! Nem hiszem, hogy olyan egyszerű lesz, hiszen csökkenteni kell a létszámot, mert valszeg sokan vagyunk és ezért van felvételi!

Már gyakoroltam gyurmázást (zápfogat csináltam és nem is ment olyan ment rosszul), rajzolgattam is fogakat (szintén zápfogat, az bonyolultabb), meg nézegettem fogszíneket a neten (hááát árnyalatot simán össze lehet keverni egy másikkal, főleg ahogyan a fogtechnikus ismerősöm meséli...:S). Úh. lesz, ami lesz! :)

2010. ápr. 12. 17:08
 4/12 A kérdező kommentje:
*...nem is ment olyan rosszul... :D (nem hiszem el, h nemtok leírni normálisan egy mondatot!!!:D)
2010. ápr. 12. 17:10
 5/12 A kérdező kommentje:

Na túl vagyunk rajta! :)


A rajzolás egyszerű volt, meg a fogösszerakás is! Ezek, kicsit tényleg dedósak voltak!(csak el ne szóljam magam!) A fogfaragás elég extrém volt, mert egy darab életlen késsel kifarigcsálni, azt a fogat egy hajszálakkal teli viaszból, hááát....! Na mind1, sztem egész jó lett, vagyis láttam jobbat is az enyémtől, meg rosszabbat is!:D A fogszínkiválasztás meg elég vicces volt, hogy mindenki kihasználta az egy percet, kivétel nélkül, mert azért annyira egyszerű nem volt és mondták is, hogy nagyon sokan rosszat mondtak! Nekem azt mondták, hogy eltaláltam, de lehet, h csak nem akartak megsérteni... a fene se tudja!:) Azért ez a szakmában nem így megy, kódok alapján kell dolgozni, amit fogorvos a technikusra sóz.

2010. ápr. 13. 19:10
 6/12 anonim válasza:

Szia!

A fogszínválasztásnál hány mintából kellett kiválasztani a megfelelőt? Hogy zajlik egy ilyen felvételi?

2011. jan. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hát körbevittek és felmutattak egy darab műfogat és volt több ilyen fogsor dobozban. Kezedbe vetted az egy darab műfogat és azt méregethetted a többi fogsorhoz és megmondod, hogy szerinted melyikbe illene bele az a fog. Amúgy, ha fiú vagy, nem annyira gáz ha elrontod, mert a fiúk rosszabb színlátók, én is keverek színeket, de el lehetett találni kb.-re, viszont azért próbáld meg eltalálni valamennyire!
2011. jan. 26. 11:52
 8/12 anonim válasza:
fúha! amúgy a vizsga nehéz volt, vagy felesleges annyira izgulni?
2011. jan. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Valaki megszenvedte rendesen, elég nagy kézügyesség kell hozzá, de szerintem nem volt vészes! Ha tisztában vagy a saját rajzkészségeddel és kézügyességeddel, akkor nem nehéz annyira. Gyakorolj, vegyél viaszt(megteszi a vastagabb rúdgyertya is és azt próbáld meg faragni kis késsel).
2011. jan. 30. 21:18
 10/12 anonim válasza:
Akkor nem is gyurmából kell? És milyen fogat? Mettsző vagy rágó?
2011. febr. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!