Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Sikerülne úgy egyetemre...

Sikerülne úgy egyetemre mennem h nyáron lerakom a nyelvvizsgát (angol), a suliba szeptemberbe a középfokút és érettségikor az emeltet?

Figyelt kérdés

Szeretnék anglisztika szakra menni de nem tudom h így meg lehetne e oldani(mert oda emelt angol kell)

Aki oda jár mondana tapasztalatokat?Kösz

És hány pont kell(államira)?


2010. ápr. 10. 19:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Nyelvvizsgáért és emelt nyelvi érettségiért nem kapsz külön pontot, ezért nem tettem emeltet németből, mert válaszhattam volna hogy vagy a 35 pont kell nyelvvizsgával vagy a 40 emelttel... nem emelteztem végül. De ha anglisztikára mész, neked kelleni fog, viszont a nyelvvizsgát úgy tedd le, hogy ne számíts érte tanulmányi pontra, mert nem adnak ilyen esetben külön arra is. A pontok nyáron derülnek ki, júli 23-án este, addig is google-ben keress rá a tavalyira.
2010. ápr. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez így felesleges. Egyszerűbb lenne, ha csak simán elmennél emeltre angolból, ha azt megírod 60% felett, megkapod a középfokú nyelvvizsgát is. Amúgy a ponthatár 350 és 400 között mozog általában.
2010. ápr. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Meg lehet így csinálni, de nem látom értelmét. Szerintem is menj el rögtön emeltre (azért kapsz 40 pontot) és esetleg másik nyelvből csinálj nyelvvizsgát (arra kapnál 35 pontot).
2010. ápr. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én ajánlanék egy felsőfokú nyelvvizsgát. Nem tudom mennyi időd lenne rá, de ez lenne a legjobb.

Nem kötelező a nyelvvizsga, csak ajánlott. Ha nem voltál még vizsga helyzetben, fogalmad sincs, hogy miket ronthatsz el, akkor hiába készülsz sokat, lehet nem lesz olyan jó az az emelt érettségi. Eleve az emelt angol közép és felsőfok között van.

Én anno emelt törinél teljesítettem rosszul, mert nem volt tapasztalatom nagyobb vizsgahelyzetekben.

Másodikra már sokkal jobban ment. Kielemeztem magam, hogy mit rontottam el, mit kellett volna csinálni, stb.

Én ajánlok egy vizsgát, mert addig is készülsz, és lesz egy tapasztalatod. Ráadásul vizsga előtti hónapokban az ember sokkal jobban tanul.

Ha a felsőfok nem is, de egy közép nem árt...

2010. ápr. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat

Csak az a baj hogy annyira nem tudok még jól angolul h rögtön emeltet tegyek ezért akarok elmenni nyelvvizsgázni.Szóval nemtudom..

2010. ápr. 10. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!