Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek elég lesz 300...

Szerintetek elég lesz 300 pont a SZTE mérnökinformatikus karára?

Figyelt kérdés
Az előző években nem volt magas a ponthatár (280 körűl), de viszont idén 96-an irták be ezt a szakot az első helyre és az elég sok.
2016. máj. 26. 19:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Nézd meg, hogy hány embert vehetnek fel hozzá, hányan jelentkeztek első helyen, ezek után nagyjából tudsz kalkulálni és belőni. Nézz utána, hogy milyenek voltak a matek, fizika, informatika érettségik(könnyű-nehéz). Nyilván, ha könnyűek voltak, akkor mindenkinek relatíve több pontja lett. Sok mindentől függhet, kb. 20-30fős túljeletkezésnél már lehet 10-15pontos emelkedés.
2016. máj. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de azt hol tudom megnézni, hogy hányan tanulót vesznek fel?


[link]

2016. máj. 26. 21:30
 3/9 anonim ***** válasza:

A kapacitás jelölné. Van egy alsó határ és egy felső. Ha az alsót nem éri el, akkor a szak nem indul, ha meg a felsőhatáron megy túl, akkor beszélünk túljelentkezésről.

Jelen esetben 5<110. Tehát ha 96-an írták be, ahogy említetted, szóval nem lesz semmiféle pontemelkedés, mert így sem érték el a maximális létszámot.

2016. máj. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Viszont a "nem elsőhelyesek" közül biztosan lesznek olyanok, akiket nem vesznek fel csak ide, 2. 3. helyként. Szóval ha még pontosabb adatot akarsz kapni, akkor azt is meg lehet nézni, hogy összesen hanyan jelentkeztek arra, meg ugye ez a 110fő ez önköltség+állami együttvéve.
2016. máj. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Összeszen 450 +-10.

Szoval igy elég nehéz megitélni, hogy akkor lesz e pontemelkedés vagy sem...


Esetleg remélem, hogy nem pont idén lesz magas ponthatár.

2016. máj. 27. 11:16
 6/9 A kérdező kommentje:
Ráadásul én csak az államit irtam be.
2016. máj. 27. 11:17
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem akarok ünneprontó lenni, de 300 ponttal hamarosan akkor is gondod lesz, ha felvesznek.

De azért szurkolok, remélem sikerül neked.

2016. máj. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Mármint arra gondolsz, hogy felvesznek de majd ott jelentkeznek a problémák a tananyaggal?


Egyenlőre azon vagyok, hogy felvegyenek, utánna jöhet a többi :)

2016. máj. 29. 00:59
 9/9 A kérdező kommentje:
Rájöttem, hogy lazán lesz 340 pontom is :D
2016. jún. 8. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!