Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » SZTE GYTK-n 400 pont a minimum...

SZTE GYTK-n 400 pont a minimumponthatár, és a min kapacitás 50. Ha nem sikerül 50 személynek elérni a 400 pontot, akkor lejjebb viszik a ponthatárt? Vagy az előre meghúzott min. Ponthatárt semmifélképpen sem csökkentik?

Figyelt kérdés

2015. jún. 19. 20:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha előre meg van húzva, akkor nem csökkentik. Ha az általad vázolt helyzet áll elő, tehát a "természetes" ponthatár alacsonyabb lenne az előre meghúzottnál, akkor 50-nél kevesebb ember fognak felvenni. Kormányunk hülyesége, de hát ez van.
2015. jún. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nos én úgy tudom, hogy volt már rá példa, nem is egy, hogy ebben az esetben csökkentették, tehát szerintem előfordulhat. Persze nem érdeke az senkinek, hogy olyan gyógyszerészek kerüljenek ki, akik ennyit nem teljesítettek (bár szerintem az érettségi és az egyetemen nyújtott teljesítmény megint két különböző dolog), de úgyis kihullanak, ha nem odavalók, úgyhogy de, csökkenthetik.
2015. jún. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Most már akkor a kérdés csak az, hogy mi értelme van ennek az "előre meghatározom" rendszernek, ha úgysem számít? Ennyi erővel mondhatnák, hogy 500 pont a minimum pont mindenhova, majd ha olyan kedvem van, csökkentem...
2015. jún. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Így van 3-as, persze ez csak elmélet, hiszen pl orvosira jelentkeznek négyezren az országban, ebből 1000 biztosan megírja 380-ra, arra, hogy mégsem, kb 1 a millióhoz az esély, GYTK-n is hasonló a helyzet.
2015. jún. 22. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
de mondjuk ez elég fura, hogy az orvosin 380 a minimum határ, a gyógyszerészetin pedig 400, mikor mindig az orvosin volt a magasabb ponthatár...
2015. júl. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Balázs: mert ezzel akarják csalogatni az embereket, hogy túljelentkezés legyen, így több felvételiző közül lehet "válogatni". Mert persze oké, hogy alapból jelentkezne orvosira, aki oda akar és jó is, de van, aki tévesen úgy gondolja, hogy nem elég jó (így jelentkezik), aztán láss csodát, jobb eredményt ér el.
2015. júl. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!