Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Debreceni Egyetem Informatikai...

Debreceni Egyetem Informatikai Kar: mely kollégiumokba jelentkezzek?

Figyelt kérdés

Jövőre leszek elsőéves és szeretném a tapasztaltabbak véleményét kérni ebben, mert ahogy elnézem az összes koli jó messze van az infókartól (kiv. Campus, jelentkezésnél ez lesz az első helyen).


Mit érdemes megjelölnöm a többi helyre? Írnátok nekem pár sort a kolikról?


Köszi :3



2016. máj. 26. 22:34
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Szerinted van olyan aki mindegyik koliban lakott?
2016. máj. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem. Szerintem olyan van, aki egy koliban lakott, amiről tud véleményt mondani és vannak/voltak olyan ismerősei/barátai/... akik más kolikban laknak és hallott azokról véleményt. Illetve, mivel ott lakik, azt is meg tudja mondani, hogy melyik koliba ne jelentkezzek a távolság miatt vagy a nehezebb bejutás miatt.

Egyéb kérdésed van-e?

2016. máj. 28. 01:53
 3/9 anonim válasza:
a Kossuth kolikat érdemes megjelölni még
2016. júl. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig egy másik egyetem info karát kéne megjelölnöd! - nem vicc, még most nem késő, de majd rájössz!
2017. febr. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
4/4: Rájöttem...
2022. máj. 24. 21:21
 6/9 anonim ***** válasza:

Kérdező!

"Mire" jöttél rá?

Nagyon gáz?

2023. márc. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

6/6

Az a rendszer amiben én csináltam már nem a mostani. Pont a mi utolsó évünkben alakították át az újaknak, tehát amikor mi még a kimenő rendszeres utolsó tárgyainkat csináltuk, ők már az új rendszerbelieket kezdték. A mostani jóval könnyebb, kb kibukni sem lehet, ezt ha jól tudom most valami törvény is lehetővé teszi (? Nem biztos infó, nézz utána). A mi képzésünket kevesen végezték csak el, csúszás nélkül kb lehetetlen, tehát azon ne idegeskedj, hogy nem sikerül egy tárgy, a ráépülőt nem tudod felvenni emiatt, ezért a tárgyat, amiből megbuktál csak jövőre veheted fel, ezzel csúszik az egész egy évet.. van olyan ismerősöm, aki nem rég diplomázott, tehát 5-6 évre kitolta a képzés idejét. De kit érdekel? Megvan a diplomája, addig meg dolgozott valahol, csúszáson nem kell bőgni mint én tettem. Nem tudom, hogy ez a mostani rendszerben mennyire megszokott, de mivel sokkal könnyebbé vált, ezért valahogy a presztízse is lejjebb csúszott. Azt tudni kell (és ezt most nem tudom, hogy általánosságban igaz-e a többi egyetemi képzésre is), hogy túl sok hasznos tudást nem ad, nekem ráadásul borzasztó nehéz is volt, hiszen a matekom sem volt túl erős, ráadásul nyelvi képzésről is jöttem, tehát nem volt infós előéletem sem, csak úgy voltam vele, hogy jó lesz az, majd felhoznak ott. Ja, vért izzadva, 4 év alatt 10-et öregedve a stressztől, ment is. Ha mész (és ezt, ha mást nem is, jó lett volna tudni már akkor) magadtól kell tanulni, amit a tárgyak és a tanárok adnak, 80-90%-ra nincs szükségem, nem is volt, nem is lesz (maradék 10-20% a progos tárgyak és az önálló vagy csoportos projektek). Ha fejlesztő akarsz lenni, kb első évtől úgy tanulj, hogy veszel kurzust, vagy youtube videókból tanulod és csinálod, csinálod, csinálod, a gyakorlat a legfontosabb. Egy jó kurzusból 2 év (codecoolokkal meg ilyenekkel vigyázz!), vagy egy év gyakorlat egy munkahelyen többet ér mint 5 év itt. Az önéletrajzban viszont jól néz ki, tényleg könnyebben felvesznek még mindig (bár értelme nincs ezt nézegetni) a munkaadók ha látszik az egyetemi képzés benne.

A Campusba mentem végül, ami egy elég jó koli, ezt ajánlom másoknak is, bár azt nem mondom, hogy úgy burjánzik az élet mint mondjuk a Kossuth koliknál (elég uncsi, ha csak te nem dobod fel), de aki meg infós annak meg nyilván ez van közelebb és kényelmesebb is, tehát valószínű, hogy ezt fogja választani.

2023. márc. 31. 09:15
 8/9 anonim ***** válasza:
Nagyon köszi!
2023. márc. 31. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Meg annyit, hogy melyik kurzust tartod jónak vagy ajánlod?

Jelenleg c# programozó suliba járok a gimi mellett, inkább csak hobbiként.

Azelőtt 1 évig phytont tanultam egy másik tanfolyamon, ott jatékokat programoztunk.

A matek jól megy, reál tagozaton vagyok, az utolsó két évben emeltem tolom majd.

Köszi előre is a válaszod!

2023. márc. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!