Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Cigizés vizsgaidőszakban?

Cigizés vizsgaidőszakban?

Figyelt kérdés
22 éves egytemista vagyok, "civilben" rendkívül sportos életvitelt folytatok, tisztán étkezem, atletikus vagyok. A vizsgaidőszak istencsapásának bekövetkeztével azonban teljesen elvesztem a kontrollt..cigizés, hétvégente ivás, össze-vissza evés, nem edzés satöbbi...csak az érdekelne igazából, hogy csak én esek ennyire szét ezalatt az igencsak viszontakságos időszak alatt, vagy akadnak sorstársak is? Esetlegesen tapasztalatok, hogy hogyan lehet megkűzdeni ezzel, és a renkívüli stresszel, amivel az ember ilyenkor szembesül, mindenképpen érdekelnének. Köszi, előre is!

2016. máj. 27. 22:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hétvégente ivás?A többi stimmel,de nekem egy szabad délutánom sincs,nemhogy inni járni vizsgaidőszakban :D
2016. máj. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én rengeteget eszem (bár vizsgaidőszakban sem szoktam). Először észre sem vettem. De most ez a legkisebb problémám. Majd ha vége a vizsgáknak, a nyáron lesz időm összeszedni magam.

Olyat azért nem kellene csinálni, ami visszavetheti a teljesítményed.

2016. máj. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én most érettségizek és tudom, hogy az lepkepuki a ti vizsgáitokhoz képest, de az elmúlt egy évben közel 10 kilót híztam:((((
2016. máj. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én próbálom a napirendemet nem felborítani, értelmes időben kelek-fekszem, néha kicsit pihenek is, stb. Mindemellett amióta egyetemre járok - tavaly szeptember óta - híztam kb 5 kilót, és még annyit sem mozgok mint előtte.. Rengeteg egyetemi dolog mellett rohadtul könnyű meggyőzni magad, h nincs erre energiád/időd, akármid, és tudom, hogy ez csak kifogás, de nagyon is hajlamos az ember elkényelmesedni.

Az meg, hogy a vizsgaidőszak mennyire felborítja az ember életét, szerintem leginkább a brutális stressz eredménye, mintsem azé, hogy "sokat kell tanulni" (nyilván ezek nem függetlenek, de úgy értem, hogy nem azért borulnak fel a dolgok, mert "nincs időd"). Persze, sokat kell tanulni, de emellett nem kell bejárni, ami azért elég sok plussz időt ad a tanulásra. Egyébként napi 1-1 órát simán rá lehet szánni arra, h sportolj, még vizsgaidőszakban is. Az az egy óra elmegy más, sokkal értelmetlenebb dolgokra is.

Mindenesetre kitartás! :d

2016. máj. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!