Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Más is van így vizsgaidőszakba...

Más is van így vizsgaidőszakban? Tippek?

Figyelt kérdés
10 nap múlva két vizsgám lesz, és szépen beosztottam, hogy napi 4 tétel 6 napig, és le is tudtam majdnem a 25 szóbeli tételt, utána már csak ismételek, és a másik vizsgára készülök, mert az könnyebb. De mégis ezerféle más dolgot csinálok! Elmegy az idő és nem haladok. "Vergődés". Miért nem megy a tanulás? Hogy vegyem rá magam?
2016. máj. 21. 11:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én is nagyon "kreatív" tudtam lenni mindig vizsgaidőszakban, mégis jó eredménnyel végeztem:) Szerintem azért, mert 10 nap rengeteg, a legtöbb tárgyhoz túl sok idő. Az ember szerintem ösztönösen érzi, hogy melyik az az időpont, amikor már tényleg neki kell állni tanulni - addig meg... hajlamos lazábban venni a dolgot, mint a józan ész szerint kellene. (Azért VOLT olyan vizsga, amire tényleg kellett 2 hét, de akkor végig is tanultam a 2 hetet rendesen!)
2016. máj. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kapcsold ki a netet első lépésben, majd fogd a tételeidet ülj szépen le velük és kezd el olvasgatni őket, hogy minél több dolog megmaradjon. Ha egy tételt 3-4-szer átolvastál elég sok infó megmarad, mond fel magadnak. Amelyik részek még nem nagyon mennek azokat kezd utána még párszor átolvasni. Ha nagyjából megy a tétel tarts egy kis szünetet majd akaraterővel szépen vedd rá magad a következőre. Ennél nagyon nincs jobb tippem, akarat kérdése az egész, napi 4 tételt jól meg lehet tanulni, nem kell idegeskedni se, mintha addig halogat hogy a végén utolsó nap kell 25 tételt megtanulnod, plusz a másik tárgyat.
2016. máj. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

persze, a halogatás a legtöbb embernél előjön ilyenkor

nekem hétfőn lesz 2 vizsgám és mégis gyakorikérdésezek...

persze tanulok is, de messziről el kéne kerülnöm minden oldalt

tartsd magad a tervhez, kezd el időben (mármint még délelőtt, ne hagyd estére az egészet) és ne tarts túl hosszú szüneteket

2016. máj. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!