Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Építőmérnökként el lehet...

Építőmérnökként el lehet helyezkedni?

Figyelt kérdés
Még csak 1..-es vagyok, de már erősen foglalkoztat a továbbtanulás. Debrecenbe szeretnék menni építőmérnök szakra, de elbizonytalanodtam, hogy lenne-e egyáltalán munkám ilyen végzettséggel. Diploma mellé szeretnék két felsőfokút (ebből egy már megvan), meg egy szakfordítói képesítést.

2016. máj. 29. 17:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Hogy most mi van, az egy dolog, de szerintem téged inkább az érdekel, mi lesz 8-10 év múlva, de azt senki sem tudja biztosan.
2016. máj. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A legjobbaknak mindig lesz, egyébként igaza van az elsőnek. Aki ilyennel hiteget bármely szakmával kapcsolatban hogy ez a tuti 10 év múlva is, az hazudik vagy fogalma sincs arról, hogyan működik a munkaerőpiac (főleg ebben az országban teljesen kiszámíthatatlan).
2016. máj. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk olyan dolgokon azért lehet agyalni, hogy a mostani csodás helyzetet mennyire fogja javítani, ha 2020 után csökkentik az EU-s pénzek nagyságát? (Jelenleg ez kb egy lélegeztető gép a hazai építőiparnak sztem)
2017. febr. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Amúgy kezdőként el lehet. 130-150 ezer hatalmas összegekért.


Majd ha egy gépész, villamos infós ismerősőd mondjuk a BME-ről kikerülve BP-en 300 nettóért kezd, akkor gondolja a te fizetésedre :D

2017. febr. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Wardruna ***** válasza:
El lehet de kb fele annyit kapsz majd mint egy gépész vagy villamos mérnök így nem ajánlom a szakot.
2017. febr. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
De ha ez érdekli? Nem mindenki az alapján választ szakot, hogy mennyi fizetése lesz később! Szerintem, ha rendesen tanulsz, tényleg érdekel, foglalkozol vele simán el fogsz tudni helyezkedni. Csak légy a szakma legjobbja! :D De komolyan, küzdj érte! Ne add fel csak azért, mert "hátha nem lenne munkám"!
2017. febr. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Jah, majd rájössz ha felnőttként jönnek a befizetni való számlák, lakbér..

Lehet itt elvekről beszélni, hogy nem a pénz számít, de ez csak addig működik amíg el tudod magad tartani.

Meg hát az, hova vezet, hogy 10-15 évig míg esetleg talán befutsz és elkezdesz normálisan keresni addig nincs semmi megtakarításod mert mindent felélsz? Basszus azért a 25-35 éves időszakban kellene tudni élni is! (Nem csak kihúzni valahogy a hónap végéig! Ez nem élet!) Nah meg a családalapításhoz is kell egy stabil kiszámítható erős hattér..

2017. febr. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Wardruna ***** válasza:
100%
Nagyon szép gondolat, hogy majd azt csinálod amit szeretsz de amíg nem csinálod nem tudhatod, hogy szeretni fogod. Én például építőmérnöként dolgozok és nem szeretem. Pedig azt hittem érdekes lesz de sajna benéztem. Ami még szomorúbb, hogy a kollégáim és végzett szaktársaim 90%-sem szereti. Nagy reményekel indultúnk de pofára esés lett a vége. A rengeteg túlóra meg hajtás és stressz. Lennének itt dolgok amiket lehetne szeretni de nem így. A pocsék fizetés csak hab a tortán. Ha olyasmit csinálsz amiből alig tudsz megélni hidd el, hogy nem lesz boldog életed. Sajna a filmekben meg a motivációs facebookos posztokban mindig megy ez az azt csináld amit szeretsz mert különben boldogtalan leszel de ez nettó hülyeség. Egyébként biztos vagyok benne, hogy egy középiskolásnak az elképzelései erről a szakmáról köszönő viszonyban sincsenek a valósággal.
2017. febr. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!