Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti hogyan tanultok vizsgára...

Ti hogyan tanultok vizsgára és ha mondjuk 1napotok van rá és 20 Tételt kellene megtanulnotok 1nap alat sikerülne nektek úgy hogy másnapra nem felejtitek el?

Figyelt kérdés

Csak úgy érdekel 16F

Ti is írtok kort?



2016. máj. 29. 23:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A tantárgy nehézsegetol es a tetelek hosszatol fugg.

Erettsegi elott 60 tetelt (atlagosan ket oldal tetelenkent) masfel honap alatt tanultam meg, igy egy ev elteltevel, egy eves egyetemi multtal, ki merem jelenteni hogy 2 nap boven eleg lenne rajuk ismerve a mennyiseget es a nehezsegi szintet.

Most egyetemen konnyu tantargyakbol napi 10 tetel siman megy, de nehez targyakbol (biofizika, anatomia) van, hogy egy hetig kell ulnom 10-15 tetelen.


19/F gyogyszereszhallgato

2016. máj. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 s55 ***** válasza:
100%
Én szerintem meg tudnám tanulni, ha egész nap azzal foglalkoznék, és tudnék rá megfelelő módon összpontosítani. Persze az sem mindegy, hogy milyen nehézségű és hosszúságú tétel és mennyire áll hozzád közel. Egyébként én most vagyok érettségi szóbeli előtt szóval vannak is ilyen terveim (9 vagy 10 nap alatt 80 tételt) 19F
2016. máj. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg függ attól mennyire nehéz/hosszú tételekről van szó. Kettesre valószínűleg össze tudnám hozni, ha nagyon nehéz és hosszú tételek akkor csak a főbb dolgokat tanulnám meg a 20 tételből. Ha könnyebb tárgy vagy rövidebb tételek akkor jobban is menne. Általában részekre szoktam szedni hogy pl. első 5, átolvasom az elsőt kétszer, másodikat kétszer aztán ha mind az ötöt átolvastam akkor megpróbálom az elejétől visszamondani, ami rész nem megy azt bejelölöm és utána akkor arra összpontosítok. Ha megvan az első akkor megyek tovább a kövi öttel. Közben második olvasásnál szoktak jegyzetelni kulcsszavakat, számokat amik kellenek. Ezt inkább akkor csinálom ha van rá időm, ha last minute sokat kell akkor átolvasom egyszer közben jegyzetelek lényeget és csak a lényeget tanulom meg.

21L

2016. máj. 30. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Sok mindentől függ. Tárgy, tételek hossza, tömörsége.


Én alapvetően így tanulok:


1) Fogom a tételt, figyelmesen elolvasom. Ezalatt azt értem, hogy már olvasás közben rendszerezek: próbálom egyben látni az oldalt, címektől a különböző pontokig haladni, megnézni hozzávetőlegesen, hogy egy címhez hány pont, alpont tartozik (jognál ez igen hasznos, de a bontásos módszer máshol is működik).


2) Miután megvan, felmondom magamnak, de úgy, mintha tanárként magyaráznám (ez mondjuk különösen akkor nehéz, mikor a szöveg értelmét csak a harmincadik tételnél értheted meg).


3) Ismétlem az első-második pontot, majd egy bizonyos mennyiség után vagy - ha szükséges - akár tételenként LEÍROM AZ EGÉSZET. Relatíve lassan, úgy, hogy az agyaddal is kövesd az írást. Na ezzel gyakorlatilag beleég az agyamba.


4) Az első-második-harmadikat ismétlem, csak nagyobb blokkokban. Ha nem emlékeznék egy korábbi tételre, akkor azt megint átnézem, megint elmagyarázom.


5) Vannak még más, kevésbé meghatározó technikák is persze, de ez a domináns, mert ez elsősorban a megtanult tudás rendszerezésére és megértésére törekszik, ha pedig a váz megvan, akkor a leghaloványabb tudás is előbányászható.


Van olyan, hogy magát a tárgyat tudom kötni valamihez. Ilyenkor a szerkezetet, alapfogalmakat nem kell megtanulnom, elég, ha az eltérésekre koncentrálok. Volt, hogy így 150 oldalt megtanultam egy éjszaka alatt.


Szóval 1 nap alatt is lehet tanulni rengeteget, de 2 nap alatt többet, mint 1X1 nap alatt, mert a legjobban alvás közben tanulsz (plusz pár nap ráhagyással).

2016. máj. 30. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Meg - az, hogy milyen mélységben, az anyagtól függ.

30/l

2016. máj. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!