Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kollégium vagy albérlet?

Kollégium vagy albérlet?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel most megyünk majd egyetemre.Ő albérletbe szeretne menni én meg koliba,de mindenképpen szeretnék egy szobába lenni.Ő győzköd arról,hogy jobb lenne az albi(mert: nincs nyüzsgés,azt csinálunk amit akarunk,meg van barátja és akkor tudna vele is lenni stb..).De én nagyon nem szeretnék menni ,mert : drágábbra jön ki és én szeretnék minél olcsóbban lakni,több pénzem maradna,pár percre lenne a sulitól,társasági élet sokkal jobb.De minden áron megszeretne győzni.Már abba is belegyeztem,ha jönne a barátja akkor én haza utaznék,hogy kettesben legyenek.Szóval nem tudom mit csináljak.Megmondtam neki,hogy nem szeretnék menni albiba,de erősködik :/


Mit csináljak?! :(

Köszönöm :)



2016. máj. 30. 18:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha te nem szeretnél albérletbe lakni, akkor nem mész, ez ilyen egyszerű:D Ne a barátnőd döntse mar el, hogy te hol fogsz lakni
2016. máj. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Csak szerettünk volna egy szobába lenni :) Csak hát nem tudunk dűlőre jutni..:/
2016. máj. 30. 18:34
 3/5 anonim ***** válasza:

Tényleg egyszerűbb, ha akkor inkább te mész koliba és ő albiba. Anyagilag is jobban megéri, közösség is jobb, sok új ismerős, főleg ha új városba mentek. Jobb, ha ismerkedtek az ottaniakkal akik tudnak segíteni merre vannak a jó helyek meg tudnak segíteni felsőbb évesek jó tanácsokkal az egyetemmel kapcsolatban.

Amúgy Bp.-n olcsó, egyetemhez viszonylag közel albit találni rémálom, főleg két embernek egy helyre. A legtöbb olyan hogy plusz harmadik/negyedik lakótársnak keresnek még valakit (ketten nehezen tudnátok fizetni egyetem mellett egy albit), ami azért máris nem annyira nyugis. Ha meg olyat akartok ami kicsi és csak ti ketten, olcsó, az meg a világ végén szokott lenni. Ha nem is annyira jó hogy külön leszel a barátnődtől jobban jársz ha koliba mész, legalábbis az elején sokkal nagyobb buli koliban lakni.

2016. máj. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyetemre elsősorban azért mész, hogy tanulj (jó esetben). Tehát lehet mondani, hogy kollégiumban jobb a társasági élet stb. de nem bulizni mész. Nyilván egy-egy buli belefér, de arra albérletből is tudsz menni.

Mivel legtöbbször tanulni fogsz, így az albérlet praktikusabb. Csend van (ha a barátnőd nem zavar), ha kell egy külön szobába is elvonulhatsz. Ha pedig segítség kell valakitől arra ott facebook.

Persze a kolesz olcsóbb, de nekem a jobb jegyek megérnék a plusz pénzt. Ha nem probléma a családodnak kifizetni, akkor mindenképpen az albérletet választanám.

2016. máj. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jaj ez az albérletben jobb jegyek, eleg nagy hülyeség szerintem. Aki akar tanulni úgy is megoldja, koliban meg sokkal több embertől tudsz segítséget kérni, hatásosabb lesz a tanulasod. De én mikor otthon laktam, akkor is az egyetem könyvtárában tanultam általában.
2016. aug. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!