Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetértesz azzal, hogy a...

Egyetértesz azzal, hogy a felsőfokú felvételihez kötelező legyen egy középfokú (angol) nyelvvizsga? Miért igen, miért nem?

Figyelt kérdés
Légyszí indoklást is írj, ne csak annyit, hogy igen/nem.
2016. máj. 31. 13:28
1 2 3
 11/22 anonim válasza:
75%

Egyetértek, de nem ezekkel a középiskolai hátterekkel.

Igazad van abban, hogy a diplomához így is úgy is kell, plusz én sem olyan egyetemre járok, ahol van ingyen (vagy szemeszterenként 5000 forintért) nyelvoktatás, pedig egy neves intézményben tanulok egy nem is akármilyen szakon (ha szabad így megfogalmaznom).

Nálunk vannak olyan hivatalos tankönyvek, amelyek csak angol, esetleg német nyelven elérhetőek, volt olyan órám, ami úgy kezdődött, hogy a tananyag csak angol nyelven lesz kiadva, mert a mai világban elvárható, hogy ilyen szinteken beszéljünk angolul. Magyar képzésre járok természetesen. Nekem szerencsém van, mert jó angolos vagyok, de a németesek, vagy a bikfanyelvűek számára már nem volt olyan egyszerű. Sok mindent fordítotts, le én magam is lakótársamnak, most a nyelvvizsgában is én segítek neki. Azt meg senki ne mondja, hogy egyetemen úgy is azt tanuljuk, ami minket érdekel és így jobban tudunk pl nyelvekre is koncentralni, mert az bizonyosan nem járt ki semmilyen egyetemi szakot, aki így gondolkodik. Harmadéves vagyok, most jutottunk el oda, hogy a jövendő szakmánk szempontjából releváns tárgyakat oktatnak, első két évbem csak szenvedtem. Mellesleg elsőben még tanultam olaszul, az egyetem miatt kellett abba hagynom... Tehát abban sincs igazság, hogy majd egyetem mellett megtanulja a gyerek, mert vagy igen, vagy nem, aztán ott pislog majd diplomaosztón, hogy ő nem kap semmit, mert nincs nyelvvizsgája... Két ilyen barátom is van sajnos.


Viszont azt is értem, hogy a középiskolai nyelvoktatás nem tart ott, hogy minden diák középfokú vizsgát tehessen. Ha ezen vmiképpen változtatnának, akkor viszont mindenféleképpen kötelezővé tenném, ugyanis ez a leendő egyetemisták javát szolgálná, mégha másként is tűnik...

Egy korábbi válaszolónak meg annyit, hogy nekem meg matekos agyam nincs, mégis kötelező matekból érettségizni (ahol véletlenül sem kamatos kamatot, vagy egyéb, való életben is használható tudást kérnek számon), így az ne legyen kifogás, hogy vkinek nincs érzéke a nyelvekhez. Középfokot igenis meg lehet tanulni, felsőfokra már valóban kell némi érzék.

2016. máj. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Egyetértek 11-essel!

Az viszont valóban nagy probléma, ahogy sok helyen megy a nyelvoktatás. Saját magamat tudom hozni példának, 12 évig tanultam németet, nagy nehezen lett belőle egy középfokú nyelvvizsgám, miközben bemutatkozáson kívül semmi egyéb nem megy. Soha nem sikerült egyedül,épkézláb mondatokat összeraknom, szótár nélkül 5 mondatot leírnom. 12 év alatt ennyit nem tudtak megtanítani nekem. És biztos nem velem van a baj, mert pl az angol nekem is kiemelkedően jól megy. Szóval igen, ezen mindenféleképpen változtatni kéne és csak aztán bevezetni ezt a szabályt.

2016. máj. 31. 15:10
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
De még mindig nem írtad le, miért pont az angol...
2016. máj. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Mert az angol a világnyelv, a legtöbb országban is angolul el tudsz boldogulni pl egy nyaralás során, de mondjuk franciául már nem mindig. Plusz nálunk is sok olyan tárgy van, ahol angolul van az anyag, de németül, franciául pl egyáltalán nincs. Ezért. Illetve a legtöbben még mindig az angolt választják érettségi tárgynak. Esetleg az is ide tartozik, hogy nálunk pl kötelező ANGOL szaknyelvből vizsgát tenni. Persze a legtöbb helyen nem, de a nagy számok törvényei alapján mindenhogy az angol jön ki első helyen. Én így látom.

Arról nem is beszélve, hogy a legtöbb film/sorozat angol nyelvű, amelyekből szinte ragad az emberre a passzív nyelvtudás.

2016. máj. 31. 15:25
 15/22 anonim ***** válasza:
Én pl olyan szakon tanulok, ami nincs sehol máshol a világban, nem értem miért kell nekünk nyelvtudás. Vagy tegyék ingyenessé a nyelvvizsgát, meg előtte 50 óra nyelvvizsga felkészítést.
2016. máj. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

"Mert az angol a világnyelv, a legtöbb országban is angolul el tudsz boldogulni pl egy nyaralás során, de mondjuk franciául már nem mindig."


- Ja, tehát olyan dolgod tegyünk kötelezővé felvételin, ami jól jön nyaraláskor? Akkor legyen kötelező az úszás, a B-kategóriás jogosítvány és a térképolvasás is.


"Plusz nálunk is sok olyan tárgy van, ahol angolul van az anyag, de németül, franciául pl egyáltalán nincs. Ezért."


- Jó, akkor ott legyen kötelező. De van szak, ahol ugyanolyan jól jön pl. a francia vagy a német, illetve olyan is, ahol az idegen nyelv nem létfontosságú, de legalábbis nem középfokon.


"Illetve a legtöbben még mindig az angolt választják érettségi tárgynak."


- Akkor az valószínűleg úgyis megcsinálja a nyelvvizsgát De aki mást választana? Az mit csináljon? Dolgozzon meg kétszer a nyelvvizsgáért, vagy tegyen nagy ívben a másik nyelvre?


"Esetleg az is ide tartozik, hogy nálunk pl kötelező ANGOL szaknyelvből vizsgát tenni. Persze a legtöbb helyen nem, de a nagy számok törvényei alapján mindenhogy az angol jön ki első helyen. Én így látom. "


- Már csak amellett kellene érvelned, ugyan miért is kellene azt a nyelvet kötelezővé tenni, amit első helyre kihozol. Miért nem elfogadható számodra, hogy BÁRMIBŐL lehet középfokút csinálni.


"Arról nem is beszélve, hogy a legtöbb film/sorozat angol nyelvű, amelyekből szinte ragad az emberre a passzív nyelvtudás."


- Ez nem volt érv az állításod mellett.

2016. máj. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Nem érv, de ha már az kifogás, hogy mert milyen sok embernek nincs nyelvérzéke, akkor nem egyszerűbb olyan nyelvet megtanulni, amiből mindenki számára INGYEN elérhető anyag található az interneten, ami még szórakozás is? :) a nyaralást meg csak egy példának hoztam. Az nem vitatéma, hogy miért az angol a legfontosabb nyelv jelenleg. Igen, sok más is, de mindenekelőtt az angol. Ezen nincs mit megsértődni, meg pofákat vágni, meg hisztizni.
2016. máj. 31. 16:17
 18/22 anonim ***** válasza:
68%
Oké, nálunk meg Oroszból kell szakmai nyelvvizsga. Akkor te is tegyél le most azonnal oroszból egy középfokú nyelvvizsgát, hiszen úgyis egyre közelebb kerülünk oroszországhoz, így szükséged lesz rá. Ja hogy eddig mást tanultál? Hát az nem érdekel, bocsi.. old meg...
2016. máj. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
81%

"Nem érv, de ha már az kifogás, hogy mert milyen sok embernek nincs nyelvérzéke, akkor nem egyszerűbb olyan nyelvet megtanulni, amiből mindenki számára INGYEN elérhető anyag található az interneten, ami még szórakozás is? "


- Ez szalmabáb érvelés: sehol sem írtam, hogy a rossz nyelvérzék bárkit is mentesít. Sőt, szerintem nincs is olyan, hogy rossz nyelvérzék.


"Ezen nincs mit megsértődni, meg pofákat vágni, meg hisztizni."


- Ez meg a másik érvelési hiba: személyeskedés. Én korrekten reagáltam az érveidre még ha Te ezt nem is mindig viszonoztad, nem tettem rád semmilyen megjegyzést, így nem értem, mire fel engeded ezt meg magadnak.

2016. máj. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Én igen. Nagyon sok emberrel a végére halasztja a nyelvvizsgat es nem tanulja a nyelvet, viszomt ha ez be lemne vezetve, akkor turi h mindenki szorgalmasabban is tanulni!
2016. jún. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!